W sobotę, 28 marca 2026 roku, zakończył się proces wyborczy w pomorskich strukturach Koalicji Obywatelskiej. Funkcję przewodniczącego zarządu regionu objął marszałek województwa, Mieczysław Struk.
Zakończenie maratonu wyborczego w regionie pomorskim wyłoniło ścisłe kierownictwo partii szczebla wojewódzkiego. Decyzją działaczy, obok nowo wybranego przewodniczącego Mieczysława Struka, wyznaczono czworo wiceprzewodniczących. Stanowiska objęli przedstawiciele parlamentu oraz władz samorządowych: posłanka Agnieszka Pomaska, poseł Patryk Gabriel, senator Sławomir Rybicki oraz dotychczasowy wicemarszałek województwa pomorskiego Marcin Skwierawski. Funkcję sekretarza powierzono burmistrzowi Rumii, Michałowi Pasiecznemu, natomiast skarbnikiem została Katarzyna Ochlik Rafka, przedstawicielka zarządu starostwa powiatowego w Kwidzynie.
::news{"type":"see-also","item":"39413"}
Oprócz ścisłego prezydium, w struktury zarządu weszło czternastu członków, reprezentujących różne szczeble administracji rządowej i samorządowej oraz parlament. Wśród wybranych osób znaleźli się:
Podczas sobotniego posiedzenia wyłoniono nie tylko zarząd, ale również obsadzono kluczowe ciała statutowe w regionie. Działacze wybrali członków Regionalnego Sądu Koleżeńskiego oraz Regionalnej Komisji Rewizyjnej. Ponadto wskazano pomorskich delegatów do Rady Krajowej Koalicji Obywatelskiej oraz przedstawicieli szczebla regionalnego do Krajowego Sądu Koleżeńskiego i Krajowej Komisji Rewizyjnej. Zmiany kadrowe i formalne zakończenie procesu wyborczego stanowią logistyczne i organizacyjne przygotowanie struktur partyjnych do nadchodzących wyborów zaplanowanych na 2027 rok, co stanowi główny, oficjalnie deklarowany cel ukonstytuowanego zarządu.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu esopot.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Alga w Sopocie sprzedana za miliony
Zostawić! Ewentualnie odnowić.
Mieszkaniec
14:04, 2026-06-25
Światowi przywódcy w Gdańsku! Rusza konferencja
W końcu ktoś dba o nasze bezpieczeństwo, nie to co PiS, który ciągnie do Rosji jak mucha do miodu.
Andrzej
14:01, 2026-06-25
W wakacje nad Bałyk bez korków? Wiemy, co z bramkami
Kiedyś były otwarte w weekendy, a potem rządził PiS. 8 lat korków jak skur** Teraz rządzi Tusk i znowu mają być otwierane. Szach mat pisowcy.
Michał
13:59, 2026-06-25
Pożar na terenie zakładu produkcyjnego w Rumii
L na czacie
Elo
10:40, 2026-06-25