Zamknij
REKLAMA

Jak to jest być Sopocką Perłą? Tu liczy się pasja i zaangażowanie

19:00, 27.10.2020 | P.S
Skomentuj
REKLAMA

Do piątku trwa nabór zgłoszeń w ramach kolejnej edycji konkursu Sopockie Perły! Po raz drugi przedstawiciele branży turystycznej zawalczą o wyjątkowe wyróżnienia. Lokalni przedsiębiorcy będą rywalizowali w pięciu kategoriach, a na najlepszych czekają nagrody finansowe.

W ten sposób Sopocka Organizacja Turystyczna chce uhonorować przedsiębiorców zaangażowanych w aktywne kształtowanie wizerunku miasta. Do wygrania jest aż 5 000 złotych! Chęć uczestnictwa można zgłosić najpóźniej do 30 października br.

Aby wciąć udział w konkursie należy wysłać zgłoszenie za pomocą formularza on-line dostępnego na stronie organizatora

O tym, komu w tegorocznej edycji konkursu przypadnie tytuł Sopockiej Perły, zadecydują eksperci ze świata sztuki, mediów i biznesu. Wśród nich znaleźli się między innymi: Kamil Sadkowski, Karol Weber, Reni Jusis, Jacek Janowski i Juliusz Machulski.

Aby zadeklarować swój udział w konkursie pozostało niewiele czasu. Nim jednak zdecydujemy się przesłać zgłoszenie i poddamy się pod ocenę kapituły, przekonajmy się, jakie wrażenia towarzyszą uczestnikom poprzedniej edycji.

O tym, dlaczego warto być Sopocką Perłą zdecydowali się nam opowiedzieć zwycięzcy roku 2019. Dzieląc się swoimi doświadczeniami, pokazali, jak ta prestiżowa nagroda wpłynęła na ich dotychczasową działalność.

Co łączy wszystkich laureatów? Niewątpliwie miłość do Sopotu, ogrom pasji i zaangażowania, a także radość z tego, co wnoszą do życia turystów i mieszkańców naszego miasta. Przypomnijmy sobie o tym, co stanowiło klucz do ich sukcesu.

Kwiaciarnia FJOŁ

  • kategoria debiut

Czym dla Ciebie są Sopockie Perły?

Sopockie Perły były dla nas ogromnym wyróżnieniem i zaszczytem. Decyzja o przyznaniu nagrody została przegłosowana i wybrano nas z wielu wspaniałych i godnych tej nagrody miejsc w Sopocie. Pierwszy rok działalności to niezwykle trudny i nieprzewidywalny okres, dowiadujemy się mnóstwa nowych informacji, uczymy wiele, czas nie istnieje i każdy, kto prowadzi działalność, wie o tej potężnej dawce stresu, radości i obowiązków. Informacja o konkursie dotarła do nas, jak wiele innych.

Jak to jest być Sopocką Perłą?

Zgłosiliśmy swój udział i tak naprawdę nie do końca pamiętaliśmy o tym. Do dnia kiedy otrzymaliśmy zaproszenie na galę wręczenia nagród, byliśmy zaskoczeni. Po ciężkim i bardzo intensywnym dniu w pracy zamknęliśmy Fjoła pierwszy raz chwile wcześniej by zdążyć. Oboje nie spodziewaliśmy się nagrody. Było nam miło być tam wśród wielu pięknych ludzi, których mieliśmy okazję już spotkać w naszym sklepie lub ich firmach. Siedzieliśmy przy stoliku ze wszystkimi debiutantami, rozmawiając o codziennych sytuacjach i doświadczeniach, które towarzyszyły nam wszystkim przez ten rok.

Jak zachęciłbyś innych do zgłoszenia swojej kandydatury?

Gratulowaliśmy sobie pomysłów i sukcesów, i śmialiśmy się z porażek i nieudolności, z którą borykaliśmy się jako początkujący. Następnie okazało się, że to my wygraliśmy konkurs i kompletnie nie byliśmy na to przygotowani. Głosy drżał z wrażenia, a emocje z trudem dało się opanować. Byliśmy dumni i szczęśliwi, że nasze marzenie i ciężką pracę doceniono w tak zacnym gronie. Dziękujemy bardzo za możliwość udziału i namawiamy debiutantów do udziału w tym konkursie.

Na co przeznaczyliście lub macie zamiar przeznaczyć nagrodę zdobytą w I. edycji konkursu?

Długo zastanawialiśmy się, jak spożytkować nagrodę. Rok był bardzo trudny dla wszystkich i tak naprawdę nikt nie był pewien przyszłości. Postanowiliśmy, że przeznaczymy nagrodę na obdarowanie roślinnością miejsc bardzo istotnych, o których na co dzień nie myśli się. Bardzo nam zależy, by ta nagroda sprawiła radość. Nam już sprawiła, kiedy ją otrzymaliśmy. Teraz mamy nadzieję, że sprawi uśmiech i radość innym. Kwiaty trafią do hospicjum, domu opieki społecznej oraz domu dziecka. Mieliśmy przeznaczyć nagrodę na promocję, ale uważamy, że taka właśnie jest najlepsza. Chcemy promować empatię i szacunek do drugiego człowieka oraz dzielenie się z nim tym, co dobre i piękne. Pozdrawiamy wszystkie Sopockie Perły i zachęcamy kolejne, by się nie ukrywały.

Restauracja Polskie Smaki

  • kategoria kulinaria

Czym dla Ciebie są Sopockie Perły?

Sopockie Perły za pierwsze miejsce w kategorii Kulinaria to dla nas ogromne wyróżnienie i radość, że polska kuchnia, w regionalnym kaszubskim wydaniu, cieszy się dużym powodzeniem, jest doceniona i udowadnia, że nadal może zaskakiwać swoim smakiem. Jest to również zobowiązanie do utrzymywania najwyższych standardów zarówno pod kątem kulinarnych doznań, jak i obsługi gościa.

Jak to jest być Sopocką Perłą?

To uczucie, które jeszcze bardziej motywuje nas do ulepszania naszych dań, odkrywania nowych składników, i komponowania ich w taki sposób, aby każde danie zabierało nas w kulinarną podróż po Kaszubach.

Dlaczego warto wziąć udział w konkursie o Sopocką Nagrodę Turystyczną?

Udział w konkursie to nie tylko nagroda pieniężna, ale przede wszystkim szansa na pokazanie swoich możliwości, podkreślenie wyjątkowości swojej oferty. Nagroda pozwala na skupienie uwagi lokalnej społeczności na nasze usługi i wyróżnienie się z tłumu.

Jak zachęciłbyś innych do zgłoszenia swojej kandydatury?

Sopockie Perły są szansą na zwycięstwo 5 000 złotych na promocję swojego miejsca, prestiż i rozpoznawalność wśród trójmiejskiej społeczności. To również oryginalne wyróżnienie, które przyznawane jest jedynie najlepszym wśród najlepszych na lokalnym rynku.

Na co przeznaczyliście lub macie zamiar przeznaczyć nagrodę zdobytą w I. edycji konkursu?

Dzięki nagrodzie zrealizujemy projekt, który planowaliśmy już od dłuższego czasu, a który wierzymy, że pomoże nam w lepszym dotarciu do wszystkich potencjalnych gości przebywających w Sopocie. Planujemy wykorzystać nagrodę na zakup i montaż eleganckiego i stonowanego szyldu z nazwą restauracji, tuż nad wejściem do restauracji od strony molo i Skweru Kuracyjnego. Poprawi to widoczność naszej restauracji i -miejmy nadzieję - wpłynie na większą liczbę odwiedzających nas osób przez cały rok.

Hotel Haffner

  • kategoria pobyt

Czym dla ciebie są Sopockie Perły?

Sopockie Perły to bardzo cenna i interesująca inicjatywa, która jest okazją do branżowych spotkań, wymiany doświadczeń, i która wprowadza element rywalizacji. Z kolei ta rywalizacja wyzwala kreatywność i dążenie do ciągłego ulepszania oferty.

Konkurs uświadomił nam także jak wiele nasze oferty mają wspólnego ze strategią miasta i jak obie strony mogą nawzajem się wspierać. Sopockie firmy są współtwórcami marki Sopotu, a dobra marka miasta pomaga również nam w osiągnięciu sukcesu.

Jak to jest być Sopocką Perłą?

To przede wszystkim duża radość i satysfakcja. To także potwierdzenie dla nas, że nasze działania mają sens i przynoszą efekty, a jeśli również dla miasta - to tym większa przyjemność. Ale oprócz tego ta nagroda pozwala nam spojrzeć na to gdzie jesteśmy, czego dokonaliśmy oraz daje nam motywację do dalszego działania. Dużą radością było też celebrowanie sukcesu z wszystkimi pracownikami.

Dlaczego warto wziąć udział w konkursie o Sopocką Nagrodę Turystyczną?

Zawsze warto brać udział w konkursach, bo zdrowa rywalizacja jest motorem do działania i pomaga osiągnąć sukces.

Jak zachęciłbyś innych do zgłoszenia swojej kandydatury?

Decyzja o udziale w konkursie nie jest łatwa. Nie zawsze dostrzegamy swoje osiągnięcia. Nie wierzymy w to, że zasługujemy na miano „Perły”. Tymczasem jeśli robisz coś z pasją, działasz w zgodzie z otoczeniem i wkładasz w to swoje serce - nie powinieneś się wahać.

Udział w konkursie to okazja do podsumowania osiągnięć i porównania się z innymi.

Na co przeznaczyliście lub macie zamiar przeznaczyć nagrodę zdobytą w I. edycji konkursu?

Nagrodę pieniężną przeznaczymy na promocję naszego Haffner Baru i „pereł”, jakie w nim oferujemy.

SKLEP EKOSOPOT

  • kategoria Pro Eko

Czym dla Ciebie są Sopockie Perły?

Ogromnym wyróżnieniem i docenieniem. A przede wszystkim promowaniem i wspieraniem lokalnych przedsięwzięć w różnych kategoriach. Bardzo cieszy nas nasza, która zachęca do ekologicznego stylu życia.

Jak to jest być Sopocką Perłą?

Jesteśmy wszystkie ogromnie dumne z tej nagrody. Dodatkowo nasi klienci mocno nam kibicowali i czują się częścią tej wygranej. Ponieważ razem współtworzymy Ekosopot.

Dlaczego warto wziąć udział w konkursie o Sopocką Nagrodę Turystyczną?

Ponieważ daje to ogromną motywację i mobilizację do działania. Wspaniała nagroda finansowa umożliwiła nam realizację naszego marzenia, jakim jest sklep online.

Jak zachęciłbyś innych do zgłoszenia swojej kandydatury?

Sopockie Perły to możliwość wzmocnienia swojej marki, wymarzonej promocji i reklamy, a przede wszystkim docenienie pomysłu, pracy i zaangażowania.

Na co przeznaczyliście lub macie zamiar przeznaczyć nagrodę zdobytą w I. edycji konkursu?

Nagrodę przeznaczyłyśmy na stworzenie wymarzonego sklepu internetowego. Bardzo dziękujemy.

KINO LETNIE NA MOLO

Kino Letnie na Molo w Sopocie organizowane przez Outdoor Cinema Ent. Sp. z o.o.
  • kategoria wydarzenie

Czym dla Ciebie są Sopockie Perły?

Sopockie Perły to dla nas wyjątkowe wyróżnienie i dowód na to, że to co robimy ma sens. Co roku chcemy zapewnić mieszkańcom Trójmiasta i spędzającym tu czas turystom kulturalną rozrywkę na najwyższym poziomie. Oferta wakacyjnych atrakcji w Sopocie jest bogata i różnorodna. Od samego początku wiedzieliśmy, że nasz festiwal nie może być kolejnym festiwalem filmowym. Dlatego jeśli chodzi o kreatywne i innowacyjne pomysły co roku sami sobie podnosimy poprzeczkę. Cieszymy się, że dla miasta ma to również znaczenie.

Jak to jest być Sopocką Perłą?

Taka nagroda oczywiście bardzo zobowiązuje, ale jest też wielka duma i radość przez cały rok, dzięki czemu możemy błyszczeć jak na Sopocką Perłę przystało. Cieszymy się, że w ciągu tylu lat festiwal cieszy się ogólnopolską renomą i jest rozpoznawalny w całym kraju.

Dlaczego warto wziąć udział w konkursie o Sopocką Nagrodę Turystyczną?

Bo jest to najlepsza weryfikacja tego, czy podejmujemy działania w odpowiednim kierunku. Możliwość wzięcia udziału w takim konkursie tylko podsyca apetyty na więcej.

Jak zachęciłbyś innych do zgłoszenia swojej kandydatury?

Jest to konkurs, dzięki któremu można podkreślić znaczenie sopockiej kultury i sztuki oraz turystyki i stać się jej ważnym animatorem.

[ZT]6138[/ZT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA