W poniedziałek, 8 października o godz. 18.00 w Sali Columbus Hotelu Sheraton w Sopocie, odbyła się uroczysta Gala Nagrody Prezydenta Miasta Sopotu w dziedzinie kultury i nauki „Sopocka Muza”. Statuetki wręczył prezydent Jacek Karnowski.
Laureat Nagrody Prezydenta Miasta Sopotu „Sopocka Muza 2018” w dziedzinie nauki:
Prof. dr hab. Piotr Stepnowski - wybitny specjalista w zakresie badań i ochrony środowiska.
Laureatka Nagrody Prezydenta Miasta Sopotu „Sopocka Muza dla Młodych Twórców 2018”:
Kamila Maik - utalentowana aktorka Sopockiego Teatru Tańca.
Laureat Nagrody Prezydenta Miasta Sopotu „Sopocka Muza 2018” w dziedzinie kultury i sztuki:
Adam Żuchowski - wybitny muzyk i kompozytor.
Tytuł „Mecenasa Kultury Sopotu” – 2018:
Firma ZIAJA Ltd sp. z o.o. - za działania wspierające rozwój kultury w Sopocie,
a w szczególności za sponsorowanie Festiwalu „Literacki Sopot”
oraz wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Fundację Teatru Atelier
im. Agnieszki Osieckiej i Bałtycką Agencję Artystyczną BART.
Nagroda Prezydenta Miasta Sopotu w dziedzinie nauki, kultury i sztuki ustanowiona została w 1974 roku na wniosek środowisk twórczych. Od 1993 roku nosi ona nazwę „Sopocka Muza”. Nagroda przyznawana jest za wybitne osiągnięcia i zasługi w dziedzinie kultury i sztuki, a w szczególności za realizację wybitnego dzieła filmowego, fotograficznego, literackiego, choreograficznego, teatralnego i plastycznego.
Ponadto nagradzane są szczególne osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania kultury i promocji miasta Sopotu, a także wieloletnia wybitna działalność społeczno-kulturalna.
Fot. Fotobank.pl/UMS
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu esopot.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Najpopularniejszy bar w Polsce jest w Sopocie? [WIDEO]
Moim zdaniem ta przeciętność i bylejakość dotyczy całego Sopotu. Nikt się nie stara zrobić świeżej surowki, większość używa produktów niskiej jakości lub gotowców z biedronki. Liczy się sezonowy zysk. Nie ma tu troski o klienta i jego ewentualną chęć powrotu
Nina
17:43, 2026-05-05
Sopot wyludnia się szybciej niż zakładano [STATYSTYKI]
500 osób ubyło tylko w 2025 roku ! Tj 1.7 % !!!
Duży spadek rok do r
15:53, 2026-05-05
Sopot znów stanie się Miastem Pieśni! Mundus Cantat 202
Więcej takich wydarzeń w Sopocie prosimy
Morfeusz
11:57, 2026-05-05
Setki tysięcy złotych za parkowanie w majówkę
I elegancko! To powinno być wprowadzone juz dawno temu ! Jako mieszkaniec Sopotu jestem za !
K
09:54, 2026-05-05