Zamknij
REKLAMA

"Sprzedam bon turystyczny". Polacy chcą zarobić na nowym programie socjalnym

10:16, 04.08.2020 | Emil Bogumił
Skomentuj
REKLAMA

W sieci pojawiły się ogłoszenia, w których oferowane są bony turystyczne. Osoby wystawiające wyceniają je zazwyczaj około 100 złotych taniej od pierwotnej wartości. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak funkcjonuje nowy program rządowy. Realizując voucher należy mieć specjalny kod aktywacyjny oraz potwierdzić płatność SMS-em. Sytuacja może sprzyjać nieuczciwym handlującym.

Możliwość aktywacji bonu na 500 zł na wypoczynek dziecka wystartowała w nocy, z piątku na sobotę. Już pierwszego sierpnia w sieci pojawiło się pełno ogłoszeń z możliwością nabycia tego typu vouchera. 

Bon jest aktywny. Wyślę numer bonu oraz kod przypisany do bonu (...). Polski Bon turystyczny ma formę elektronicznego bonu ważnego do końca marca 2022 roku. W dniu 01/08/2020 został aktywowany. Polski Bon Turystyczny o numerze: Podczas dokonywania płatności należy podać recepcjoniście następujący kod - czytamy na popularnym serwisie ogłoszeniowym.

Od kilku dni portale branżowe informują o nadużyciach związanych ze sprzedażą bonów turystycznych, które pierwotnie miały wesprzeć polskie rodziny oraz dotkniętą kryzysem branżę turystyczną. - Bon turystyczny ma postać otrzymywanego przez rodziców lub opiekunów prawnych unikalnego, 16-cyfrowego numeru – to właśnie po niego trzeba zalogować się na platformę PUE ZUS. Bon otrzymują jako SMS na wskazany numer lub adres e-mail. Świadczenia nie można wymienić na gotówkę lub żadną inną postać środków płatniczych - czytamy w serwisie INN POLAND. Niektóre osoby wystawiają bony na trójkę dzieci. Voucher o wartości 1500 złotych chcą sprzedać za 1300 złotych.

Jak informują prawnicy, tego typu działania są niezgodne z obowiązującym prawem. Sprzedaż bonu może zakończyć się grzywną do 1 mln zł, karą ograniczenia wolności, a nawet do 3 lat więzienia.

(Emil Bogumił)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA