Sopot Beach Rugby: kluby z Poznania i Warszawy najlepsze w tegorocznej edycji turnieju [FOTO]

18:51, 02.08.2020 Emil Bogumił Aktualizacja: 18:52, 02.08.2020
Skomentuj

Na sopockiej plaży gladiatorzy z całego świata wzięli udział w turnieju Sopot Beach Rugby. W klasyfikacji kobiet najlepiej zaprezentował się zespół Legii Warszawa. Wśród panów triumfowali zawodnicy z Poznania. W wydarzeniu stanowiącym jednocześnie 28. Memoriał Edwarda Hodury, wzięły udział 24 drużyny. Do Sopotu przyjechali rugbyści z Hiszpanii, Niderlandów oraz odległej Wenezueli.

Zawodnicy Ogniwa Sopot zajęli w rywalizacji 4. lokatę. W meczu o 3. miejsce ulegli 2:4 poznańskim Banitom. Finał turnieju mężczyzn zakończył się wynikiem 4:1. Posnania Poznań pokonała w nim hiszpański zespół Wiss the Mama. Wśród pań zwyciężyła Legia Warszawa, która w finale pokonała Holenderki z Sopot Never Sleeps 6:5. Najniższy stopień podium przypadł Różowym Alpakom.

Turniej zdobył popularność za granicą. O występie zespołu Wiss the Mama napisała znana hiszpańska redakcja Marca.

Sopot Beach Rugby od lat organizowane jest przez Fundację im. Edwarda Hodury. Finansowe wsparcie wydarzenia zapewnia Gmina Miasta Sopotu. Honorowy Patronat nad turniejem sprawuje Prezydent Miasta Sopotu Jacek Karnowski.