Zamknij
REKLAMA

Sopot: sąd uznał winę Jarosława Bieniuka i… umorzył sprawę

19:46, 27.06.2020 | A.N
Skomentuj Fot. Instagram Jarosław Bieniuk
REKLAMA

Sąd Rejonowy w Sopocie uznał, że Jarosław Bieniuk winny jest podania kokainy dwóm kobietom. Jednocześnie warunkowo umorzył sprawę, uznając, że szkodliwość czynu jest niewielka. Były piłkarz musi zapłacić 5 tys. złotych oraz koszty sądowe.

Jarosław Bieniuk był oskarżony o podanie kokainy Sylwii Sz. i Katarzynie N., w nocy z 12 na 13 kwietnia w Sopocie. Jak zauważył sąd, okoliczności popełnienia czynu nie budzą wątpliwości. Prowadzący sprawę sędzia dodał jednak, że wina i społeczna szkodliwość czynu nie są znaczne. W związku z tym, umorzono sprawę oraz wyznaczono roczny okres próbny. Bieniuk musi jedynie zapłacić 5 tys. złotych na rzecz funduszu pomocy pokrzywdzonym przestępstwem. Obciążono go również kosztami sądowymi.

Roczny okres próby oznacza, że Jarosław Bieniuk nie może w najbliższych 12 miesiącach popełnić żadnego przestępstwa. Jeśli do tego dojdzie, na wokandę wróci sprawa podania kokainy. W takim wypadku, były piłkarz otrzyma karę pozbawienia wolności.

Wynik rozprawy zaprezentował Sąd Rejonowy w Sopocie w piątek, 26 czerwca. Wyrok nie jest prawomocny. Zarówno prokuratura, jak i Jarosław Bieniuk, mogą złożyć apelację.

(A.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Trzecie OkoTrzecie Oko

0 0

Powinni trzymac go w celi do czasu az ujawni skad ma kokaine, i kim sa osoby od ktorych ta kokaine kupil!!! Stworzyc grupe, rozpoczac sledztwo, zebrac dowody(zdjecia, video) i zlapac dilerow na goracym uczynku. No ale teraz policja to ma nowy samochodzic i sa zajeci partolowaniem sopockiej szosy. 14:14, 28.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA