Zamknij

Sopot - najdroższe noclegi nad polskim morzem? Polacy coraz częściej wybierają Świnoujście

14:52, 08.06.2020 | P.S
Skomentuj Fot. Youtube - MaxWeb Studio
REKLAMA

Przed nami Boże Ciało i kolejny, tym razem czerwcowy, długi weekend. Polacy, jak co roku, będą szturmować bałtyckie plaże w poszukiwaniu upragnionego relaksu. Niecodzienne warunki związane z epidemią koronawirusa, wstrzymany ruch lotniczy i obowiązujące obostrzenia wpłyną na nadchodzący sezon. Jak poinformował portal Strefa Biznesu, w nadchodzącym tygodniu Sopot ustąpi pod względem popularności Świnoujściu, Kołobrzegowi i Ustce.

Choć nadal nasze miasto cieszy się dużą popularnością wśród turystów, w długi weekend czerwcowy palma pierwszeństwa przypadnie innym nadmorskim kurortom. Według danych portalu Noclegowo.pl 16,1% badanych poszukiwało noclegu przypadającego na ten okres w Świnoujściu. Wysoko uplasowały się również Kołobrzeg (14,2%), Ustka (12,8%) i Łeba. Dopiero w dalszej kolejności wśród wczasowiczów pojawiały się zapytania o Sopot i Gdańsk.

Dla porównania w zeszłym roku to właśnie nasze miasto było najczęstszym kierunkiem wyjazdów na Boże Ciało (15,6% wszystkich zapytań w portalu Noclegowo.pl). Jak się okazuje, decydujące znaczenie w odniesieniu do turystycznych wyborów może mieć cena. W wymienionych wcześniej kurortach średni koszt noclegu to 60 złotych za dobę. Z kolei osoby, które zdecydują się wypoczywać w Trójmieście zapłacą odpowiednio więcej - średnio 74,5 złotego za dobę w Gdańsku i aż 87 złotych w Sopocie.

Najczęstszymi miejscami zakwaterowania w Boże Ciało będą apartamenty (47,7%) oraz pokoje w kwaterach prywatnych (27,9%).

[ZT]4922[/ZT]

Źródło:

Zbigniew Biskupski, Długi weekend zaczyna się w Boże Ciało: wszyscy jadą nad morze. Lepiej wybrać Świnoujście bo najtaniej czy apartament w Sopocie - za ile, [dostęp online: 08.06.2020] https://strefabiznesu.pl/dlugi-weekend-zaczyna-sie-w-boze-cialo-wszyscy-jada-nad-morze-lepiej-wybrac-swinoujscie-bo-najtaniej-czy-apartament-w-sopocie/ar/c3-15014332

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA