Zamknij

Sopot - najdroższe noclegi nad polskim morzem? Polacy coraz częściej wybierają Świnoujście

14:52, 08.06.2020 P.S Aktualizacja: 14:52, 08.06.2020
Skomentuj Fot. Youtube -  MaxWeb Studio Fot. Youtube - MaxWeb Studio

Przed nami Boże Ciało i kolejny, tym razem czerwcowy, długi weekend. Polacy, jak co roku, będą szturmować bałtyckie plaże w poszukiwaniu upragnionego relaksu. Niecodzienne warunki związane z epidemią koronawirusa, wstrzymany ruch lotniczy i obowiązujące obostrzenia wpłyną na nadchodzący sezon. Jak poinformował portal Strefa Biznesu, w nadchodzącym tygodniu Sopot ustąpi pod względem popularności Świnoujściu, Kołobrzegowi i Ustce.

Choć nadal nasze miasto cieszy się dużą popularnością wśród turystów, w długi weekend czerwcowy palma pierwszeństwa przypadnie innym nadmorskim kurortom. Według danych portalu Noclegowo.pl 16,1% badanych poszukiwało noclegu przypadającego na ten okres w Świnoujściu. Wysoko uplasowały się również Kołobrzeg (14,2%), Ustka (12,8%) i Łeba. Dopiero w dalszej kolejności wśród wczasowiczów pojawiały się zapytania o Sopot i Gdańsk.

Dla porównania w zeszłym roku to właśnie nasze miasto było najczęstszym kierunkiem wyjazdów na Boże Ciało (15,6% wszystkich zapytań w portalu Noclegowo.pl). Jak się okazuje, decydujące znaczenie w odniesieniu do turystycznych wyborów może mieć cena. W wymienionych wcześniej kurortach średni koszt noclegu to 60 złotych za dobę. Z kolei osoby, które zdecydują się wypoczywać w Trójmieście zapłacą odpowiednio więcej - średnio 74,5 złotego za dobę w Gdańsku i aż 87 złotych w Sopocie.

Najczęstszymi miejscami zakwaterowania w Boże Ciało będą apartamenty (47,7%) oraz pokoje w kwaterach prywatnych (27,9%).

[ZT]4922[/ZT]

Źródło:

Zbigniew Biskupski, Długi weekend zaczyna się w Boże Ciało: wszyscy jadą nad morze. Lepiej wybrać Świnoujście bo najtaniej czy apartament w Sopocie - za ile, [dostęp online: 08.06.2020] https://strefabiznesu.pl/dlugi-weekend-zaczyna-sie-w-boze-cialo-wszyscy-jada-nad-morze-lepiej-wybrac-swinoujscie-bo-najtaniej-czy-apartament-w-sopocie/ar/c3-15014332

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%