Uniwersytet SWPS w ramach kanału Strefa Psyche wypuścił serię filmów psychologicznych poświęconych życiu w czasie epidemii. Psychologowie przyjrzeli się temu, jak funkcjonujemy w warunkach wzmożonego stresu i izolacji.
W ostatnim odcinku Przemysław Staroń i Zofia Szynal rozmawiali o tym, co zrobić, by poradzić sobie z emocjami, jakie nam towarzyszą w tych trudnych warunkach.
Przemysław Staroń – psycholog i kulturoznawca. W pracy zawodowej umiejętnie łączy dwa obszary swojej specjalizacji – jako kulturoznawca pracuje w II LO im. Bolesława Chrobrego w Sopocie, gdzie uczy etyki, filozofii oraz wiedzy o kulturze, a jako psycholog – w Zakładzie Psychologii Wspomagania Rozwoju Uniwersytetu SWPS, Sopockim Uniwersytecie Trzeciego Wieku i Centrum Rozwoju Jump. Otrzymał tytuł Nauczyciela Roku 2018. Specjalizuje się w pracy z młodzieżą, dorosłymi i seniorami. Koordynuje i współtworzy projekty międzypokoleniowe oraz projekty wspierające rozwój młodzieży, bezrobotnych, niepełnosprawnych, osadzonych w zakładach karnych. Prowadzi także szkolenia biznesowe i konsultacje z wykorzystaniem niekonwencjonalnych metod kreatywnych. Jako ekspert i bloger popularyzuje wiedzę psychologiczną na łamach magazynu „Psychologia w Szkole”, regularnie wypowiada się w regionalnych i ogólnopolskich mediach, jest także konsultantem książek psychologicznych i edukacyjnych w PWN.
Zofia Szynal – psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w trakcie certyfikacji. Specjalizuje się w seksuologii i diagnozie psychologicznej. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczej i Behawioralnej. Obecnie jest członkiem Zespołu Terapeutycznego w Centrum Zdrowia Psychicznego oraz prowadzi prywatną praktykę psychoterapeutyczną. Zajmuje się pracą z osobami cierpiącymi z powodu chorób i zaburzeń psychicznych, z doświadczającymi trudności w życiu seksualnym i relacjach interpersonalnych. Prowadzi wykłady i warsztaty psychoedukacyjne w ramach projektów Uniwersytetu SWPS: Strefa Psyche, Uniwersytet SWPS dla Młodzieży oraz w ramach cyklu Współcześni Romantycy.
Źródło:
Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS
[ZT]4416[/ZT]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz