Zamknij
REKLAMA

Sopocki Bimbeer na pomoc branży piw kraftowych - razem w trudnym czasie epidemii

15:00, 26.03.2020 | J.F
Skomentuj
REKLAMA

Epidemia koronawirusa zagraża nie tylko naszemu zdrowiu i życiu, ale także znacząco ogranicza działalność małych i średnich przedsiębiorstw. Branża turystyczna, gastronomiczna i eventowa boryka się z ogromnymi problemami finansowymi. Globalny kryzys może dosięgnąć także polską branżę piw kraftowych. Sklepy, bary i kluby zlokalizowane na terenie Trójmiasta coraz bardziej odczuwają skutki wstrzymania działalności. 

Obecnie głównym celem jest minimalizacja szkód - pisze Piotr Zeszutek założyciel Bimbeer Sopot 

Polscy mikroprzedsiębiorcy, w tym producenci piw kraftowych, którzy zainwestowali w swój biznes oszczędności życia, mogą stanąć niebawem na skraju bankructwa. Jest to niezmiernie przykre i niesprawiedliwe, jednakże oni są pełni nadziei i liczą, że już niedługo będą mogli na nowo otworzyć swoje zakłady. 

Sopocki Bimbeer zdecydował się przyłączyć do akcji #RatujemyKrany, która polega na skupowaniu napoczętych beczek z piwem od sopockich i trójmiejskich multitapów.

W ofercie sopockiego sklepu znajdują się piwa regionalne i kraftowe m.in.  Avangarda Beers & More, no.5, Konsulat Dobrego Piwa z Sopotu, a także Pułapka z Gdańska. Z pewnością cała lista jeszcze się powiększy. Tym samym dziękujemy Wam, że nas odwiedzacie i wspieracie trójmiejski kraft #TrojmiejskiKraftTrzymaSieRazem - piszą założyciele Bimbeer

Inicjatywa właścicieli sopockiego sklepu Bimbeer spotkała się z dużą aprobatą. Inne trójmiejskie sklepy przyłączyły się do akcji. Bimbeer wspomina o pracy Pawła z hurtowni Stanbud, który mocno wspiera i nadzoruje całe przedsięwzięcie.

Wierzymy, że wspólna praca przyczyni się do przetrwania większości trójmiejskich kraftowych miejscówek

Pomoc medykom 

Bimbeer Sopot zdecydował się pomóc również służbie zdrowia oferując piwo za grosz lub oranżadę. 

Długo zastanawialiśmy się, w jaki sposób możemy docenić Waszą pracę i zaangażowanie w obecnej sytuacji związanej z epidemią. Widzimy, jak walczycie i jak oddolnie powstają inicjatywy wspierania Was w walce z koronawirusem. Szczególnie prężnie działa tutaj gastronomia, która dostarcza Wam posiłki. Jest to piękne przedsięwzięcie, do którego również chcemy dołączyć. Długo szukaliśmy sposobu, by choć w małym stopniu wyrazić nasz podziw dla Waszego trudu.

Prosimy, by nie zrozumiano nas źle: handlujemy przede wszystkim alkoholem i w tym się specjalizujemy, ale nie przekreśla to możliwości wsparcia naszych dzielnych medyków. Wraz z Browar Miejski Sopot mamy dla Was piwo za grosz. A tych, którzy nie mają ochoty na %, zapraszamy po oranżadę #BolekoiLolek. Zaznaczamy, że odbiór musi być osobisty, przy jakiejś okazji, najlepiej po służbie – tak dla rozluźnienia. Warto dodać, że piwo w małej ilości działa jak izotonik, także samo zdrowie.

Bimbeer Sopot - facebook 

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA