Jak wyglądałby jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków w Polsce, gdyby odebrać mu jego „krzywiznę”? To pytanie zadał sobie Antoni Ośmiałowski – 22-letni artysta 3D i student Politechnika Gdańska. Odpowiedź okazała się zaskakująca i szybko obiegła media społecznościowe.
W środę, 7 stycznia, na TikTokowym profilu Luźna Gąska pojawiła się animacja przedstawiająca Krzywy Domek w… całkowicie prostym wydaniu. Charakterystyczne falujące ściany znikają, a budynek przy Monciaku na moment staje się zwyczajną, geometryczną bryłą. Efekt? Jednocześnie intrygujący i nieco niepokojący – bo Sopot bez Krzywego Domku już trudno sobie wyobrazić.
@luznagaska Prosty Domek Sopot 🙃#trojmiasto #sopot #krzywydomek ♬ dźwięk oryginalny - Luźna Gąska
Autorem projektu jest Antoni Ośmiałowski, działający pod pseudonimem Luźna Gąska. Choć ma zaledwie 22 lata, na koncie ma już realizacje pokazywane podczas rozmaitych festiwali i wydarzeń, m.in. na Bella Skyway Festival w Toruniu czy w Chełmnie. Jak sam podkreśla, tworzenie takich instalacji i animacji daje mu ogromną satysfakcję – szczególnie wtedy, gdy odbiorcy reagują uśmiechem i zaskoczeniem.
Warto zaznaczyć, że animacje Antoniego Ośmiałowskiego nie są szybkim efektem wygenerowanym przez sztuczną inteligencję. To żmudny proces, wymagający znajomości i wykorzystania specjalistycznego oprogramowania, takiego jak Blender, Photoshop czy DaVinci Resolve. Każdy detal jest tu świadomą decyzją twórczą, a nie czymś przypadkowym.
To zresztą nie pierwszy raz, gdy młody artysta sięga po miejskie symbole. W listopadzie ubiegłego roku zaprezentował projekt „Warto Tu Być” – pełną humoru i lokalnych odniesień animowaną opowieść o Gdańsku. W zabawnej fabule pojawiła się m.in. dobrze znana wszystkim SKM-ka, która ożywała jako animowana postać, a dawny budynek LOT-u, znany z internetowych żartów,… odlatywał w kosmos.
Z twórczością Antoniego Ośmiałowskiego można zapoznać się na TikToku, Facebooku oraz w serwisie YouTube.
[ZT]36806[/ZT]
1 0
Tak czy inaczej, paskudny.
1 0
A w środku syf i smród. Okropne miejsce. Nie wiem jak w tym smrodzie tłuszczu (zla klima) można coś jeść. Wygląda stołówki a nie food hallu.