Zamknij
REKLAMA

Bezpłatne szkolenie dla rodziców - “Bezpieczeństwo dzieci w sieci”

10:03, 12.02.2020 | Emil Bogumił
REKLAMA
Skomentuj

Wydział Oświaty Urząd Miasta Sopotu oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie zapraszają rodziców na warsztaty poświęcone nowym zagrożeniom, które pojawiają się w Internecie. Warsztaty będą prowadzone przez firmę Atena Usługi Informatyczne i Finansowe S.A. oraz sopocki MOPS.

Na spotkanie może przyjść każdy rodzic. Warsztaty są bezpłatne, nie obowiązują na nie zapisy. Wydarzenia odbędzie się 18 lutego w budynku Szkoły Podstawowej nr 8, przy ulicy Józefa Golca 3. Spotkanie rozpocznie się o 16:30 i potrwa 2,5 h. 

Program:

16.30-17.00 – „Zjawisko patostreamingu jako nowe zagrożenie dla uczniów”

Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się czym jest patostreaming, jakie zagrożenia dla dzieci niesie za sobą oglądanie patostreamów oraz jakie rodzaje zachowań znajdziemy w patostreamach.

17.00-19.00 – „Bezpieczne dzieci w sieci”

Podczas szkolenia eksperci od bezpieczeństwa informacji porusza następujące tematy:
jak dzieci korzystają z Internetu (Facebook/Messenger, Instagram, Snapchat, Musically itp.),  najważniejsze zagrożenia i szkodliwe treści, fake news, uwodzenie dzieci przez Internet – grooming, cyberprzemoc, seksting, publikowanie zdjęć w Internecie, Internet zabawek, zakupy online i mikropłatności, jak ustawić kontrolę rodzicielską na urządzeniach Apple i urządzeniach z Androidem.

Więcej informacji na temat spotkania udziela naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Sopotu Piotr Płocki. Można skontaktować się z nim pod numerem telefonu 58 52 13 736.

(Emil Bogumił)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© esopot.pl | Prawa zastrzeżone