Zamknij

Sopockie szkoły i przedszkola w remoncie! Jak się zmienią do końca wakacji?

. 09:28, 05.08.2025 Aktualizacja: 09:28, 05.08.2025
Skomentuj Zdjęcia z remontowanych sal II LO w Sopocie. Fot. UMS Zdjęcia z remontowanych sal II LO w Sopocie. Fot. UMS

Sopot dba o swoje placówki oświatowe – w czasie letniej przerwy od zajęć uczniowie odpoczywają, a szkoły i przedszkola przechodzą intensywne remonty i modernizacje. Miasto przeznaczyło na ten cel ponad 2 mln zł.

Wakacje to tradycyjnie czas wzmożonych prac budowlanych i remontowych w sopockich placówkach edukacyjnych. Tegoroczne lato nie jest wyjątkiem. W 20 szkołach i przedszkolach prowadzone są liczne prace, które mają zakończyć się do końca sierpnia – wszystko po to, by 1 września uczniowie mogli wrócić do odnowionych i bezpiecznych budynków.

– Wakacje to idealny czas, by odnowić nasze placówki oświatowe – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, prezydentka Sopotu. – Realizujemy zarówno niewielkie prace, jak i znaczące remonty. Dzięki tym inwestycjom chcemy zapewnić wszystkim uczniom i kadrze jak najlepsze warunki do nauki i pracy w komfortowym i bezpiecznym otoczeniu.

Co się zmienia?

Zdjęcia z remontowanych sal II LO w Sopocie. Fot. UMS

Lista prowadzonych prac jest długa – od malowania sal po modernizację systemów alarmowych. Wśród kluczowych działań znajdują się m.in.:

  • remonty sanitariatów i pomieszczeń dydaktycznych – m.in. w III LO, SP nr 8, SP nr 7 i SP nr 9;
  • modernizacja systemów alarmowych – m.in. w III LO i Przedszkolu nr 12;
  • odświeżenie elewacji oraz malowanie sal szkolnych – m.in. w II LO, SP nr 7 i SP nr 9;
  • naprawa i konserwacja dachów – prowadzone m.in. w SP nr 9, Szkole Muzycznej oraz Zespole Szkół Technicznych;
  • wymiana okien, drzwi i podłóg – w Przedszkolach nr 1, 5, 10 oraz w Zespole Szkół Specjalnych nr 5.

Na realizację wszystkich zaplanowanych prac miasto przeznaczyło 2 mln 50 tys. zł. To inwestycja nie tylko w infrastrukturę, ale przede wszystkim w komfort, bezpieczeństwo i jakość edukacji młodych sopocian.

Nowy rok szkolny w lepszych warunkach

Władze miasta zapewniają, że wszystkie remonty zakończą się przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Dzięki temu dzieci i młodzież będą mogły rozpocząć naukę w świeżo wyremontowanych, bezpiecznych i przyjaznych przestrzeniach.

To kolejny przykład dbałości Sopotu o jakość edukacji i warunki nauki – zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli.

[ZT]34759[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%