Zamknij
REKLAMA

Freelance po sopocku, czyli krótka historia o realizacji własnych pomysłów i pracy w NGO. Warsztaty dla młodzieży

17:00, 02.12.2019 | P.S
Skomentuj
REKLAMA

Zapraszamy młodzież sopockich szkół na ostatnie w tym roku kalendarzowym wydarzenie z cyklu „Przystanek Praca” – międzyszkolne warsztaty „Jak ogarnąć freelance? Czyli krótka historia o realizacji własnych pomysłów i pracy w NGO”. 

Tym razem 3 grudnia 2019 r., w godz. 9.00-13.00, w trakcie warsztatów prowadzonych przez Annę Czerwińską, działaczkę społeczną, współzałożycielkę fundacji Ster, młodzież będzie miała możliwość przyjrzeć się pracy w trzecim sektorze gospodarki, czyli organizacjach pozarządowych. 

Spotkanie w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sopocie (sala nr 8 na parterze) składać będzie się z dwóch bloków. Pierwszy to opowieść o pracy freelancera /działaczki społecznej o tym, jakie kompetencje warto rozwijać, chcąc realizować własne pomysły i wpływać na zmiany społeczne.

W drugiej części uczestnicy przyjrzą się, jak wygląda praca w organizacji pozarządowej „od wolontariatu do zarządu”, poszukają odpowiedzi na pytania:

  • Co się robi w organizacji pozarządowej? Kto to robi? Z kogo składa się zespół?
  • Co to znaczy koordynować projekt?
  • Dlaczego warto czasami robić coś za darmo i dlaczego to popłaca? Budowanie własnej marki, zdobywanie doświadczenia i kontaktów
  • Jak założyć NGO i pozyskać granty na działalność? – praktyczne wskazówki

Warsztaty skierowane są do uczniów i uczennic szkół średnich z Sopotu (II i III klasy LO; II, III, IV klasy Technikum)

„Przystanek Praca” to cykl spotkań zawodoznawczych realizowany w ramach Projektu „Dobra szkoła = dobry zawód, atrakcyjna praca” – projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, działanie 3.3. Edukacja zawodowa, podziałanie 3.3.1. Jakość edukacji zawodowej.

Urząd Miasta Sopotu

[ZT]3372[/ZT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA