Zamknij

Znamy przyszłość "Monciaka". Foka walczy o powrót do zdrowia

18:00, 05.04.2025 Aktualizacja: 18:02, 05.04.2025
Skomentuj esopot.pl esopot.pl

Stacja Morska im. Profesora Krzysztofa Skóry w Helu wyjaśniła, co w najbliższych dniach stanie się z "Monciakiem". To foka znaleziona na sopockiej plaży. Stan zdrowia zwierzęcia nie jest najlepszy.

Fokę znaleziono na sopockiej plaży 2 kwietnia. Początkowo teren zabezpieczyli funkcjonariusze Straży Miejskiej w Sopocie. Zadbali, by nikt nie zaburzał jej spoczynku i nie wzmagał stresu do momentu przyjazdu Błękitnego Patrolu WWF. Wolontariusze ocenili stan zdrowia foki i podjęli decyzję o jej przetransportowaniu do Stacji Morskiej im. Profesora Krzysztofa Skóry w Helu.

[ZT]31860[/ZT]

"Monciak" walczy o powrót do zdrowia

4 kwietnia otrzymaliśmy wiadomość od Stacji Morskiej im. Profesora Krzysztofa Skóry w Helu. Jej pracownicy wyjaśnili, w jakim stanie zdrowia znajduje się Monciak i jaka czeka go przyszłość.

Foka, która została znaleziona w Sopocie to samiec należący do gatunku foka szara. Otrzymał imię Monciak. Foka jest wychudzona, odwodniona, na ciele ma liczne rany.  Dzisiaj pojawiła się wysoka gorączka. Jeszcze jest za wcześniej żeby ocenić rokowania dotyczące powrotu do zdrowia. Każdą fokę, którą uda się uratować, wypuszczamy na wolność.  

 

Monciakowi pobrano krew żeby sprawdzić podstawowe parametry.  Na ten moment skupiamy się na nawadnianiu pacjenta. Podajemy zupę rybną z elektrolitami i jak tylko stan zdrowia foki na to pozwoli z czasem będziemy wprowadzać stały pokarm - wytłumaczyła Natalia Makałowska-Kur ze Stacji Morskiej im. Profesora Krzysztofa Skóry w Helu.

Pamiętaj! Jeśli zauważysz fokę na plaży w Sopocie lub innym miejscu wybrzeża, nie podchodź! Foki to dzikie zwierzęta, które mogą ugryźć, jeśli poczują się zagrożone. Nie hałasuj i nie płosz zwierzęcia. Każde spłoszenie powoduje stres, który może mieć poważne konsekwencje zdrowotne. Nie pozwalaj podchodzić do niego dzieciom i psom. Zgłoś sytuację odpowiednim służbom. Każdą obserwację foki można zgłosić do Błękitnego Patrolu WWF (tel. 795 536 009) lub do Stacji Morskiej w Helu (tel. 601 889 940).

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%