Zamknij
REKLAMA

4 kg amfetaminy - co jeszcze trzymała 25 latka na terenie sopockich działek? [FOTO/VIDEO]

12:50, 19.07.2019 | J.F
Skomentuj
REKLAMA

16 lipca kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie w wyniku działań operacyjnych zatrzymali na terenie ogródków działkowych w Sopocie 25-letnią mieszkankę Gdyni, która posiadała duże ilości narkotyków.

W wyniku bardzo dokładnego przeszukania pomieszczeń znajdujących się na terenie działki kryminalni zabezpieczyli worki z zawartością blisko 4 kg substancji zawierającej amfetaminę, ok. 1 kg marihuany i ponad 400 tabletek zawierających środki psychotropowe, w tym MDMA, które zostały przewiezione do Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Zabezpieczono też kolejnych kilka kilogramów różnych substancji, kilkaset piktogramów oraz elementy broni i amunicję, które również trafiły do dalszych badań laboratoryjnych. Oprócz tego zabezpieczono wagi elektroniczne i maszynę do liczenia pieniędzy.

Pracując nad sprawą śledczy ustalili, że sprawczyni w celu osiągnięcia korzyści majątkowej brała udział w obrocie znacznymi ilościami substancji odurzających i środków psychotropowych poprzez ich nabycie w celu dalszej dystrybucji. Policjanci doprowadzili zatrzymaną 25-latkę do prokuratury, gdzie usłyszała zarzut za popełnione przestępstwo. Po zakończeniu czynności prokurator skierował do sądu wniosek o areszt tymczasowy dla podejrzanej. Wczoraj sąd przychylił się do tego wniosku i 25-letnia sprawczyni najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Sprawa jest rozwojowa. Jeżeli okaże się, że zabezpieczone kolejne kilogramy różnych substancji to środki zakazane, podejrzanej zostaną uzupełnione zarzuty.

Za wprowadzanie do obrotu znacznej ilości narkotyków grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

 

inf. KMP w Sopocie

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA