Zamknij

Poznajcie Eltona z Sopotkowa! To żywiołowy przyjaciel, który szuka domu

15:28, 13.02.2024 . Aktualizacja: 15:53, 13.02.2024
Skomentuj Fot. Juwel Fotografia Fot. Juwel Fotografia

Elton, urodzony w styczniu 2017 roku, to pełen energii psiak, który czeka na kochający dom w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt Sopotkowo. Ten entuzjastyczny i radosny pies uwielbia aktywne spędzanie czasu, a jego uśmiech z pewnością może poprawić każdy dzień.

Elton idealnie sprawdzi się w rodzinie, która uwielbia spędzać czas na świeżym powietrzu. Długie spacery, bieganie i szaleństwa w parku to jego żywioł. Jeśli szukasz czworonożnego kompana, który doda Twojemu życiu kolorów i wprawi je w ruch, Elton jest stworzony dla Ciebie!

Po dniu pełnym przygód Elton uwielbia leniwie wtulać się w swoich opiekunów. Ten łagodny psiak pragnie czułości i bliskości, a oddanie i miłość, które ofiaruje, z pewnością roztopią Twoje serce.

Fot. Juwel Fotografia

Adoptując Eltona, nie tylko zyskasz wiernego przyjaciela na całe życie, ale również podarujesz mu szansę na prawdziwy dom, pełen miłości i troski. To pies, który zasługuje na szczęście, a Ty możesz mu je zapewnić.

Jeśli chcesz poznać Eltona bliżej i dać mu kochający dom, skontaktuj się ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt Sopotkowo. Zapoznaj się z procedurami adopcyjnymi i wypełnij ankietę przedadopcyjną.

Więcej informacji można uzyskać w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt Sopotkowo przy ul. Jacka Malczewskiego 38 w Sopocie.

Jak adoptować czworonoga?

Fot. Juwel Fotografia

Poznaj zwierzaki ze schroniska

Obecnie możesz to zrobić wirtualnie. Na stronie internetowej schroniska oraz na Facebooku zamieszczane są albumy ze zdjęciami i opisami jego podopiecznych. Wybierz psa czy kota, który najbardziej chwyta Cię za serce.

Wypełnij ankietę

Zostaniesz poproszony o odpowiedź na pytania dotyczące m. in. Twoich warunków mieszkaniowych, domowników, stylu życia, planów opieki nad zwierzakiem. Dzięki temu pracownicy schroniska dowiedzą się, czy wybrane przez Ciebie zwierzę na pewno do Ciebie pasuje.

Przyjdź na spotkanie

Po analizie ankiety, zostaniesz zaproszony na spotkanie przedadopcyjne z wybranym zwierzakiem. Pracownicy i wolontariusze schroniska opowiedzą o nim i przekażą wskazówki dotyczące tego jak się nim opiekować. Zwykle organizowanych jest od trzech do pięciu takich spotkań – dzięki temu lepiej poznasz swojego przyszłego domownika, zanim podejmiesz tę odpowiedzialną decyzję.

Pokaż, jak żyjesz

Nie istnieje dobry dom dla każdego psa czy kota. Zdarza się, że pracownicy schroniska, aby lepiej zrozumieć, jakie warunki możesz zapewnić zwierzakowi, umawiają się na wizytę przedadopcyjną. Jest to okazja do zwrócenia Twojej uwagi na bardzo konkretne rzeczy, których możesz jeszcze nie dostrzegać, a które mogą powodować trudności, kiedy już przyjmiesz nowego domownika pod swój dach. Potraktuj to jako wyraz troski o zwierzę, które oddawane jest Ci w opiekę.

Podpisz umowę adopcyjną

To ostatni krok procedury – odtąd jesteś Opiekunem

Jeśli jesteś pewien, że wybrałeś właściwe zwierzę, a pracownicy schroniska wiedzą, że oddają je w dobre ręce, wówczas zostanie zawarta umowa, która upoważni Cię do odbioru Twojego pupila ze Schroniska! Na tym etapie zostaniesz również poproszony również o wniesienie symbolicznej opłaty i zobowiążesz się do wyrażenia zgody na wizytę poadopcyjną.

Dbaj o swojego zwierzaka

Wszystkie te kroki pozwalają właściwie dobrać zwierzę do Twoich możliwości i upodobań, ale także uwzględnić potrzeby psa czy kota. Pracownicy schroniska robią to dla Ciebie i dla swoich podopiecznych. Pamiętaj, jak pisał Antoine de Saint-Exupéry: "Jesteś odpowiedzialny za to, co oswoiłeś".

(Źródła: schronisko.sopot.pl, Facebook - Sopotkowo Schronisko dla bezdomnych zwierząt)

[ZT]21687[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%