Zamknij

Łysa Góra w Sopocie już prawie gotowa na zimę! Kiedy skorzystamy z wyciągu?

10:00, 09.12.2023 .
Skomentuj Zdjęcie poglądowe. Fot. materiały Stacji Narciarskiej ŁYSA GÓRA Sopot / Facebook Zdjęcie poglądowe. Fot. materiały Stacji Narciarskiej ŁYSA GÓRA Sopot / Facebook

Łysa Góra w Sopocie to jeden z najpopularniejszych ośrodków narciarskich na północy Polski. Wyróżnia się on m.in. za sprawą jedynego w naszym kraju wyciągu z widokiem na morze. Każdego roku miejsce to przyciąga tłumy mieszkańców i wielu turystów z całego kraju. Nie inaczej będzie też tej zimy. Już niebawem stacja narciarska ponownie będzie otwarta dla narciarzy, snowboardzistów i innych miłośników sportów zimowych.

Jak poinformowali przedstawiciele stacji narciarskiej, obecnie trwają prace przygotowawcze do sezonu zimowego. Ostateczny coroczny odbiór wyciągu zaplanowano na najbliższą środę. Decydujące znaczenie dla uruchomienia całej infrastruktury będzie miała jednak pogoda. Jeśli ta dopisze, z wyciągu skorzystamy już w najbliższych dniach.

"Czekamy na sprzyjające warunki i odpalamy" - przekonują przedstawiciele Stacji Narciarskiej Łysa Góra.

W tym roku stacja narciarska będzie czynna w godzinach od 10 do 22. Wciąż nie wiadomo jednak, ile zapłacimy za pojedynczy wjazd, pakiet przejazdów czy wypożyczenie sprzętu zimowego. Cennik nadal jest ustalany. Pewne jest natomiast to, że opłaty wzrosną tak, aby dostosować je do obecnych realiów społeczno-ekonomicznych. Ostatnia taka zmiana miała miejsce w 2019 roku.

Wyciąg liczy 286 metrów długości i umożliwia zjazd z wysokości 39 metrów. Sam szczyt Łysej Góry położony jest jednak znacznie wyżej - na wysokości 110 m n.p.m.  Miejsce to zachwyca wyjątkową panoramą, obejmującą wspaniały widok na znaczną część Sopotu i Gdańska. Dla spragnionych odpoczynku po intensywnym dniu na stoku, przy ośrodku znajduje się Chata Góralska "Sabat". Restauracja oferuje tradycyjną kuchnię polską, bogato zaopatrzony bar oraz nastrojowe wnętrze. Oprócz tego przy stoku działa też szkółka narciarska i wypożyczalnia sprzętu zimowego.

Łysa Góra to doskonałe miejsce do aktywnego spędzania zimy. Oferowane atrakcje sprawiają, że każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od poziomu sportowych umiejętności i zainteresowań.

[ZT]20503[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%