Zamknij

Tydzień w Sopocie: wyjątkowe wydarzenia w oczekiwaniu na święta

15:41, 07.12.2023 . Aktualizacja: 20:58, 07.12.2023
Skomentuj esopot.pl esopot.pl

Za nami Mikołajki, więc przygotowania do Bożego Narodzenia i powitania Nowego Roku znalazły się na ostatniej prostej. W świąteczny nastrój wprowadza m.in. zimowa pogoda. W jakich wydarzeniach możemy wziąć udział pod osłoną grudniowej aury?

Boto latino / XIII urodziny Fundacji Boto

Fundacja Boto zaprasza na świętowanie 13. rocznicy powstania. 

Z tej okazji na barze czeka na Was gorący oraz zimny drink specjalny w super cenie. A na parkiecie same gorące rytmy...

 

Za oknami już śnieg, lecz my chcemy jeszcze raz poczuć ciepłe promienie słońca na naszych twarzach, jeśli ty też chcesz je poczuć nie może ciebie z nami zabraknąć Bawimy się do rana! - zachęcają organizatorzy.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia znajdziecie >>>TUTAJ<<<

 

Wyszywamy w bibliotece. Warsztaty haftu

Warsztaty są przeznaczone dla wszystkich w wieku 8+ (młodsze dzieci mogą wziąć udział pod opieką osoby dorosłej).Wszystkie potrzebne materiały i narzędzia będą dostępne na miejscu. Osoby początkujące zaczną od kilku prostych ćwiczeń, natomiast kto ma już za sobą pierwsze kroki, od razu będzie mógł się zabrać za haftowanie wybranego motywu. Każdy uczestnik wyszyje inspirowany naturą (lub własną wyobraźnią) mały obrazek na tkaninie, który zabierze ze sobą do domu.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia dostępne są >>>TUTAJ<<<.

 

Ogniem i mieczem, czyta Zbigniew Zamachowski

Sopoteka zaprasza na ostatnie w tym roku spotkanie w ramach projektu "Poczytaj mi. Tom II". Tym razem naszym gościem będzie Zbigniew Zamachowski, który przy wsparciu bibliotekarzy Biblioteki Sopockiej odczyta dla Państwa wybrane fragmenty powieści Henryka Sienkiewicza "Ogniem i mieczem".

Spotkanie poprowadzi Piotr Łukawski - sopocianin, aktor teatralny i filmowy.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia dostępne są >>>TUTAJ<<<.

 

Kropki na Goyki

Kropki to projekt działający od 2017 roku w rozmaitych składach. Mają na koncie jedną EPkę oraz kilka singli, obecnie w duecie Alicja Weydmann i Mateusz Kołos kończą prace nad longplayem pod nazwą "Grief Machine". Powstałe utwory są próbą uchwycenia chaosu współczesnego świata poprzez skompresowanie go do postaci minimalistycznej, surowej elektroniki, bazującej na samplach, field recordingu oraz procesowanych na żywo dźwiękach. Bazą dla tego elektronicznego kolażu są proste kompozycje fortepianowe o nieskomplikowanym, często repetytywnym rdzeniu. Założeniem Kropek jest wykonywanie muzyki w sposób jak najbardziej intymny, sięgający w głąb, niemal introwertyczny, a co za tym idzie, włączanie słuchacza do wewnętrznej polemiki z zewnętrznym chaosem.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia dostępne są >>>TUTAJ<<<.

 

TREFL Sopot - Tauron GTK Gliwice

Ostatni domowy mecz Trefla Sopot w 2023 roku! W czwartek 14 grudnia o 17:30 żółto-czarna drużyna zagra w Hali 100-lecia z Tauron GTK Gliwice.

Spotkanie jest bardzo ważne w kontekście walki o udział w przyszłorocznym Pucharze Polski, dlatego Wasze wsparcie będzie bezcenne! Przyjdźmy do obiektu przy ulicy Jakuba Goyki 7, pomóżmy naszej drużynie wygrać mecz i podziękujmy za cały rok koszykarskich emocji - zachęcają organizatorzy.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia dostępne są >>>TUTAJ<<<.

Chcesz poznać wszystkie wydarzenie odbywające się w Sopocie? Odwiedź naszą zakładkę Co? Gdzie? Kiedy? 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%