Zamknij

Ranny rowerzysta w Sopocie! Trafił do szpitala, po tym jak potrącił go 75-latek

12:30, 19.11.2023 .
Skomentuj Zdjęcie poglądowe. Fot. Adobe Stock Zdjęcie poglądowe. Fot. Adobe Stock

Piesi i rowerzyści to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Nie chroni ich karoseria pojazdu, poduszki, czy inne techniczne wyposażenie. Zdarza się, że w przypadku zderzenia z pojazdem giną lub zostają ranni. W czwartek, 16 października, policjanci drogówki pracowali na miejscu wypadku drogowego, w którym ranny został rowerzysta. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 75-letni kierujący samochodem nie ustąpił pierwszeństwa 47-letniemu cykliście na oznakowanym przejeździe dla rowerów i go potrącił. Policjanci elektronicznie zatrzymali prawo jazdy kierowcy i szczegółowo wyjaśniają okoliczności zdarzenia.  

Piesi i rowerzyści to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Nie chroni ich karoseria pojazdu, poduszki, czy inne techniczne wyposażenie. Zdarza się, że w przypadku zderzenia z pojazdem giną lub zostają ranni. Wczoraj około godz. 16.00 sopoccy policjanci odebrali zgłoszenie o potrąceniu rowerzysty na Alei Niepodległości w Sopocie. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzili czynności i wstępnie ustalili, że 75-letni kierujący samochodem na skrzyżowaniu Alei Niepodległości z ulicą Haffnera nie ustąpił pierwszeństwa cykliście poruszającemu się po oznakowanym przejeździe dla rowerów i go potrącił. W wyniku uderzenia 47-letni rowerzysta przewrócił się, doznał obrażeń i przewieziono go do szpitala. Policjanci sprawdzili trzeźwość uczestników zdarzenia, wykonali oględziny miejsca zdarzenia i sporządzili dokumentację fotograficzną. Ponadto elektronicznie zatrzymali prawo jazdy 75-latkowi. Czynności w sprawie cały czas trwają i mundurowi szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności.

Działania "Bezpieczny Pieszy"

W trosce o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu sopoccy policjanci przez cały czwartek prowadzili też działania „Bezpieczny Pieszy". Akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa niezmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się zachowaniom samych pieszych i pozostałych uczestników ruchu.

Podczas całodniowych działań sopoccy policjanci ujawnili kilkadziesiąt wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami. Zdecydowana większość, bo aż 28 wykroczeń dotyczyła przekraczania dozwolonej prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Policjanci odnotowali też 3 wykroczenia kierujących wobec pieszych i rowerzysty, które polegały na nieustąpieniu im pierwszeństwa. W trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze interweniowali również wobec 7 pieszych, którzy nie zastosowali się do sygnalizacji świetlnej oraz wobec 2 rowerzystów, którzy jechali wzdłuż po przejściu dla pieszych.

Kolejny raz zwracamy się z apelem do wszystkich użytkowników dróg o przestrzeganie przepisów oraz zachowanie ostrożności i rozwagi podczas poruszania się po drodze. Tylko przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w połączeniu z rozsądkiem i rozwagą mogą nas ustrzec przed kalectwem lub utratą życia. A odpowiedzialność za bezpieczeństwo spoczywa na wszystkich użytkownikach drogi.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Sopocie

[ZT]20011[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

Coś jest nie tak.Coś jest nie tak.

3 0

Bezpieczeństwo rowerzystów jest fikcją.
Są przejazdy na których nie ma szans na zatrzymanie samochodu i ustąpienie pierwszeństwa jak rowerzysta wjedzie z dużą prędkością. 14:18, 19.11.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%