Zamknij

Nieoczekiwana zmiana miejsc! Myślał, że tak przechytrzy sopocką policję

12:00, 17.11.2023 . Aktualizacja: 12:00, 17.11.2023
Skomentuj Po lewej zdjęcie poglądowe, fot. Pixabay. Po prawej zdjęcie poglądowe, fot. KMP w Sopocie. Po lewej zdjęcie poglądowe, fot. Pixabay. Po prawej zdjęcie poglądowe, fot. KMP w Sopocie.

Na widok policjantów kontrolujących trzeźwość zjechał samochodem na pobocze i z fotela pasażera przesiadł się na tylną kanapę, a pasażerka usiadła na jego miejscu. Zauważyli to funkcjonariusze, którym tłumaczył, że się wystraszył, bo nie ma prawa jazdy. Sopoccy policjanci ruchu drogowego ustalili, że 23-latek z Gdańska ma więcej na sumieniu. Wstępne badanie śliny wykazało u niego obecność amfetaminy i pobrano mu krew do dalszych badań.

W środę, 15 listopada, około godz. 1.00 w nocy funkcjonariusze ruchu drogowego kontrolowali trzeźwość kierujących pojazdami, którzy poruszali się Aleją Niepodległości. W pewnym momencie mundurowi zwrócili uwagę na kierowcę mercedesa. Ten zamiast jechać w ich stronę zjechał nagle na pobocze i przesiadł się na tylną kanapę, a pasażerka auta usiadła za kierownicą. Policjanci drogówki od razu podjęli interwencję wobec tych osób.

Kierującym był 23-letni mieszkaniec Gdańska. W rozmowie z policjantami tłumaczył się, że nie ma prawa jazdy, a widząc, że kontrolują oni wszystkich jadących ulicą, wystraszył się. W wyniku sprawdzenia w policyjnych bazach mundurowi potwierdzili, że młody mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania i kierując samochodem popełnił wykroczenie drogowe. Ale to nie był koniec jego problemów…

Obserwując zachowanie gdańszczanina i widząc jego nienaturalnie zwężone źrenice funkcjonariusze nabrali podejrzeń, że znajduje się on pod wpływem narkotyków. Ich przypuszczenia potwierdziły się. Sam 20-latek w rozmowie przyznał im się, że wcześniej zażywał amfetaminę, a do tego wstępne badanie śliny wykazało u niego obecność tego narkotyku. Od kierującego pobrano krew do badań i jeżeli wynik tego badania potwierdzi obecność zakazanych substancji, usłyszy on zarzut i odpowie przed sądem za jazdę samochodem pod wpływem środka odurzającego.

Za to przestępstwo grozi kara do nawet 3 lat pozbawienia wolności. Ponadto gdańszczanin odpowie przed sądem za kierowanie samochodem nie mając do tego uprawnień. Zgodnie z kodeksem wykroczeń grozi za to kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych. Do tego orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Sopocie

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

MorfeuszMorfeusz

3 0

Dobrze, że są te kontrole. Tacy ludzie (pijani, czy naćpani), którzy wsiadają za kółko, powinni dostawać bez zawiasów co najmniej miesiąc więzienia. W celu korekty przyszłych zachowań potrzeba czasem dosadniej ukarać. A tak to skończy się znowu na zawiasach. 17:18, 17.11.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%