Zamknij

Tydzień w Sopocie: Halloween, nuta zadumy, spokoju i klasyki

16:53, 26.10.2023 .
Skomentuj esopot.pl esopot.pl

Jak wiemy, w ostatnich dniach października na mieście króluje temat Halloween i imprez związanych z tym świętem. Ci, którzy jednak pragną spędzić ten czas w lekko inny sposób, również mają okazję skorzystać z ciekawych wydarzeń. Przedstawiamy zestawienie kilku interesujących propozycji na nadchodzący tydzień w Sopocie.

Piątek 27 października :

Dawna moda plażowa

W piżamie na plażę, czyli co zabierała na wyjazd do Sopotu elegantka sto lat temu? Moda plażowa w okresie międzywojennym jest wyjątkowo ciekawym zagadnieniem. Była bardzo różnorodna, podlegała zmieniającym się co roku trendom, była tematem dyskusji obyczajowych, łączyła się ze ściśle określonymi zasadami savoir vivre.W Sopotece odbędzie się wykład Joanny Mruk na temat mody plażowej w okresie międzywojennym.

Joanna Mruk to absolwentka Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego, zajmuje się historią mody oraz życiem codziennym podczas II wojny światowej. Autorka książki „Moda kobieca w okupowanej Polsce”, edukatorka oraz założycielka Grupy Rekonstrukcji Historycznej Bluszcz, która odtwarza ubiory damskie z pierwszej połowy XX wieku oraz promuje wiedzę o życiu kobiet w tym okresie.

Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu „200-lecie kurortu” dofinansowanego ze środków Miasta Sopotu. 

Więcej informacji tutaj.

Koncert muzyki klasycznej

Godzina 19.30, Kościół Rzymskokatolicki pw. NMP Gwiazdy Morza, wstęp wolny.

Koncert, na którym zabrzmi jedno z najbardziej znanych i wpływowych dzieł w historii muzyki klasycznej. Solistami podczas koncertu będą:

Joanna Nawrot – sopran, Elżbieta Kaczmarzyk Janczak – alt, Łukasz Gaj – tenor, Leszek Piotr Holec – bas.

Towarzyszyć im będzie Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej oraz Polska Filharmonia Kameralna Sopot prowadzona przez Mariusza Mroza.

Sobota 28 października:

XIII Puchar Pomorza w Karate Tradycyjnym

Godzina 10:30, Hala 100-lecia Sopot, Jakuba Goyki 7, wstęp wolny.

Zawodnicy od juniora młodszego do seniora objęci będą rankingiem ogólnopolskim, co powoduje, że do Sopotu przyjadą najlepsi zawodnicy w skali kraju i aktualni mistrzowie Europy z Rimini (mistrzostwa Europy WTKU w Rimini odbyły się na początku października br.) - powiedział Mirsoałw Ellwart, prezes Okręgowego Związku Karate Tradycyjnego w Gdańsku i wiceprazes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego.

Mat.prasowe

Halloweenowe Before Party

Godzina: 18:00 na ul. Haffnera 7/9.

Halloweenowe before party odbędzie się w klimatycznej kawiarni "Blisko" w samym sercu Sopotu. To będzie niezapomniana okazja, aby rozpocząć halloweenową zabawę! Można się spodziewać specjalnych drinków, promocji, zabawy i oczywiście konkursu na najlepsze przebranie czy makijaż.  
Więcej sopockich imprez z okazji Halloween znajdziecie tutaj.

Niedziela 29 października :

Niedzielny bufet w stylu włoskim

Godzina 13:30, Rezydent Sopot MGallery Sopot, pl. Konstytucji 3 Maja 3,  bilet 145 zł, ulgowy 73 zł.

Tematyczne niedzielne bufety rodzinne są idealne dla miłośników smacznej i zdrowej kuchni. W Restauracji GRINO w Hotelu Rezydent Sopot MGallery będzie można spróbować włoskiego bufetu w godz. 13.30-16.30. Wszystkie wina dla osób wykupujących bufet  – 20%.

Więcej informacji tutaj.

Poniedziałek 30 października

Dyskusyjny Klub Książki

Godzina 17:30, Biblioteka Sopocka Filia 2.

DKK to wieloletni wspólny projekt Instytutu Książki i Bibliotek Wojewódzkich. Pomysł oparty jest na założeniu, że nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z rozmawiania o literaturze. W październiku omawiana będzie niezwykła książka Milana Kundery „Nieznośna lekkość bytu”. W Polsce dzieło ukazało się w przekładzie Agnieszki Holland. To arcydzieło literatury światowej i zarazem najsłynniejsza powieść pisarza, stanowiąca ukoronowanie jego twórczości. W głośnej adaptacji filmowej Nieznośnej lekkości bytu wystąpili Daniel Day-Lewis i Juliette Binoche. Spotkanie poprowadzi Anna Domagalska.

Więcej informacji tutaj.

 

Środa 1 listopada

Kącik Zadumy, czyli Otwarty Dzień Uważności i Ciszy w Duchu Mindfulness

Godzina 9:30, Laboratorium Oddechu Sopot, Armii Krajowej 48/2, bilety 200 zł, w przedsprzedaży 170 zł.

Początek jesieni to naturalny czas zbierania plonów i robienia zapasów "energii słońca" nagromadzonej latem w owocach, płodach rolnych, w nas samych... Czas stopniowego zwalniania tempa i przechodzenia w tryb jesiennej zadumy...

Organizatorzy zapraszają do wspólnych poszukiwań balansu i "konserwowania" sił nagromadzonych latem. Spotkanie Rozpocznie się powitaniem, omówieniem reguły ciszy i wejściem w medytację. W ciągu dnia pojawi się kilka rodzajów medytacji i przerwy (jedna dłuższa obiadowa), w których wciąż będzie utrzymywana cisza.

Więcej informacji tutaj.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%