Na czterech nowych masztach na granicy Gdańska i Sopotu zawisły flagi Polski, Unii Europejskiej, Gdańska oraz Sopotu. Maszty zostały ustawione w rejonie skrzyżowania Drogi Zielonej, al. Grunwaldzkiej, al. Niepodległości i ul. Czyżewskiego.
Maszty stanowią symboliczną bramę wjazdową do obu miast i powstały dzięki współpracy Gdańska i Sopotu. Instalacja usytuowana została w zielonym terenie pasa rozdzielczego ul. Drogi Zielonej, a jej rozmieszczenie w układzie trapezu zapewnia dobrą ekspozycję czterech flag jednocześnie. Maszty widoczne są także z pociągów poruszających się po pobliskich torach oraz z przyulicznych ciągów pieszych. Takie rozmieszczenie podyktowane jest względami krajobrazowymi, a także sąsiednią lokalizacją masztów na rondzie przy ERGO ARENIE.
W ubiegłym roku na rondzie („4 czerwca 1989 r.”), obok ERGO ARENY, zamontowano cztery 18-metrowe maszty flagowe. Powiewają na nich flagi: polska, unijna, gdańska i sopocka.
Prezydent Sopotu - Jacek Karnowski na swoim profilu facebook wspomina śp. Pawła Adamowicza
Wspomnienie sprzed roku...
Dzięki pomysłowi Pawła Adamowicza i życzliwości Gdańszczan, przy rondzie nieopodal naszej wspólnej ERGO ARENY, w ubiegłym roku uroczyście wciągnęliśmy na maszty flagi Polski, Unii Europejskiej, Gdańska i Sopotu.Dzisiaj, na Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, na kolejnych czterech masztach flagowych, na granicy Gdańska i Sopotu także zawisły flagi. Maszty stanęły w rejonie skrzyżowania Drogi Zielonej, al. Grunwaldzkiej, al. Niepodległości i ul. Czyżewskiego.
[ZT]1919[/ZT]
Przypomnijmy,
Drugiego maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004, obchodzone między świętami państwowymi: 1 maja i 3 maja. Tego samego dnia obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Zachęcamy do wywieszenia flagi przed swoim domem.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz