Zamknij

W Sopocie rozlegną się syreny! To hołd dla zmarłych strażaków

11:00, 15.09.2023 PAP
Skomentuj

"Dziś o godz. 18.00 we wszystkich jednostkach PSP i OSP, włączmy sygnały świetlno-dźwiękowe i minutą ciszy oddajmy hołd śp. druhnie Karolinie i druhowi Łukaszowi z OSP Żukowo, którzy zginęli dziś w nieszczęśliwym wypadku, jadąc do zdarzenia. Cześć Ich pamięci!" - poinformowała w piątek w mediach społecznościowych Komenda Główna PSP.

W jednostkach Państwowej Straży Pożarnej i remizach Ochotniczych Straży Pożarnych w Polsce strażacy oddadzą hołd dwojgu druhów, którzy zginęli w wypadku podczas akcji ratowniczej w Żukowie (Pomorskie).

Kondolencje bliskim złożył także szef MSWiA Mariusz Kamiński.

"W związku z tragicznym zdarzeniem w pow. kartuskim, w wyniku którego zginęło 2 druhów OSP Żukowo, przekazuję najszczersze wyrazy współczucia Bliskim Pani Karoliny i Pana Łukasza. Niosąc pomoc innym, sami ponieśli najwyższą ofiarę" - przekazał w mediach społecznościowych.

Do tragicznego wypadku doszło w piątek o godz. 3.40 w Żukowie w powiecie kartuskim. Z ustaleń policji wynika, że strażacy ochotnicy z Żukowa jechali do śmiertelnego wypadku, który miał miejsce w Małkowie.

"Podczas dojazdu na miejsce zdarzenia kierowca pojazdu OSP najprawdopodobniej chcąc ominąć wysepkę zahaczył o naczepę prawidłowo jadącego tira. W wyniku tej sytuacji auto, którym jechali druhowie OSP przewróciło się na bok. Śmierć w wypadku poniosły dwie osoby, druhowie OSP" - relacjonowała PAP kom. Karina Kamińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

(PAP)

autor: Dariusz Sokolnik

dsok/ maak/

[ZT]18720[/ZT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%