Zamknij

Sceny jak z filmu w Sopocie! Białorusin strzelał do innego auta, bo go wyprzedziło

21:35, 02.09.2023 . Aktualizacja: 21:47, 02.09.2023
Skomentuj Zdjęcie poglądowe Natalia Seklecka Portal: Dzień Dobry Włocławek Zdjęcie poglądowe Natalia Seklecka Portal: Dzień Dobry Włocławek

Policjanci z Sopotu zatrzymali 22-letniego obywatela Białorusi, który będąc pasażerem audi strzelił z broni pneumatycznej w drzwi forda powodując ich uszkodzenie. Zatrzymany został też 29-letni kierowca audi, który jadąc zarówno za jak i przed fordem popełniał wykroczenia drogowe. Wczoraj obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty.
 

Do zdarzenia doszło 29 sierpnia br. Około godz. 21.00 policjanci z Sopotu dostali zgłoszenie, że kierujący fordem jedzie za samochodem audi, z którego mężczyzna na terenie Gdyni oddał w stronę jego auta dwa strzały z wiatrówki lub innej podobnej broni. Z przekazanych informacji wynikało też, że oba auta jadą w stronę Gdańska. Mając te informacje dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów prewencji, którzy na skrzyżowaniu Alei Niepodległości z ulicą Podjazd zauważyli poszukiwane audi, zajechali mu drogę i uniemożliwili dalszą jazdę. Następnie wylegitymowali oni siedzących w aucie dwóch mężczyzn, którymi okazali się mieszkający w Gdyni obywateli Białorusi: 29-letni kierowca i 22-letni pasażer. W wyniku dalszych działań policjanci zabezpieczyli też znajdującą się w ich pojeździe broń pneumatyczną.

Obaj mężczyźni z miejsca interwencji trafili do policyjnej celi, a pracujący nad sprawą policjanci wstępnie ustalili, że całe zdarzenie rozpoczęło się w momencie, gdy kierujący fordem wyprzedził audi. W tym momencie siedzący za kierownicą audi 29-latek zbliżył się do forda, mrugał mu światłami, a gdy go wyprzedził to zwolnił i jechał powoli. Policjanci ustalili też, że kierujący fordem ponownie wyprzedził audi, jednak po chwili znowu został wyprzedzony przez kierującego audi, który zaczął jechać zygzakiem, hamował bez powodu i w pewnym momencie próbował też zepchnąć z drogi forda. Ponadto na jednym ze skrzyżowań w Gdyni 22-letni pasażer audi wychylił się przez okno audi i z broni pneumatycznej dwukrotnie strzelił w drzwi forda powodując ich uszkodzenie. W tym momencie kierujący fordem zadzwonił na numer alarmowy i do momentu zatrzymania jechał za audi.

Zatrzymany 22-latek jest znany sopockim funkcjonariuszom. W maju br. został on zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów drogówki, którzy ustalili, że kierując autem złamał dwa sądowe zakazy kierowania pojazdami, a do tego wstępne badanie śliny wykazało u niego obecność amfetaminy. W wyniku sprawdzenia teraz mężczyzny w policyjnych bazach okazało się, że jest on poszukiwany przez prokuraturę w Katowicach celem ustalenia miejsca pobytu dla celów prawnych. 

[ZT]18578[/ZT]

Na podstawie zebranych dowodów 22-letni obywatel Białorusi usłyszał zarzut uszkodzenia forda poprzez oddanie w jego stronę strzałów z broni pneumatycznej, gdzie straty pokrzywdzony wycenił na 3 tys. złotych. 29-letni Białorusin usłyszał natomiast zarzuty za wykroczenia dotyczące stworzenia zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz kierującemu fordem, a także używania świateł niezgodnie z przeznaczeniem. Ponadto policjanci z Gdyni udowodnili obojgu kradzież gazu o wartości ok. 70 złotych, do której doszło w lipcu br. na stacji paliw w Gdyni i za to wykroczenie mężczyźni również usłyszeli zarzuty.

 KMP Sopot.

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

Kropek69Kropek69

6 0

Na Syberię z bydlem 07:17, 03.09.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

XcsXcs

4 0

Estradycja na Białoruś!!! Kto ich wpuszcza do Polski ,i daje pracę, jesteśmy przeciw 14:14, 03.09.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%