Zamknij

Sopot: dodatkowe pociągi gotowe do wyruszenia nad morze

11:30, 08.06.2023 PAP
Skomentuj PAP PAP

„Jest wygodnie, szybko i przystępnie cenowo, czyli dokładnie tak, jak powinna wyglądać podróż na urlop. Takie podejście sprawdza się od wielu lat. Niesłabnące zainteresowanie pasażerów tymi połączeniami jest tego najlepszym dowodem” – zaznaczył Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

Dariusz Grajda, członek zarządu samorządowej spółki „Koleje Mazowieckie - KM” poinformował, że w 2022 roku z wakacyjnych połączeń tego przewoźnika skorzystało 101 tys. podróżnych.

„To dobry wynik, pokazujący, że mimo dwuletniej przerwy spowodowanej pandemią, mieszkańcy województwa mazowieckiego wciąż chcą korzystać z naszych pociągów nad morze. Wierzę, że tegoroczna edycja stanie się równie udana, a kto wie – może pobijemy rekord sprzed czterech lat, gdy „Słonecznym” pojechało ponad 127 tys. osób” – powiedział.

Kursowanie „Słonecznego” i „Słonecznego – BIS”

Z powodu prac remontowych prowadzonych przez PKP PLK m.in. na warszawskim Dworcu Zachodnim, rozkład jazdy wakacyjnych połączeń KM ulegnie zmianie, m.in. zmieniać się będą godziny odjazdu ze stacji, na których zatrzymują się pociągi, a „Słoneczny” i „Słoneczny – BIS” rozpoczną i zakończą bieg na stacjach Warszawa Centralna lub Warszawa Zachodnia.

24 czerwca, 25 czerwca oraz 3 września „Słoneczny” wyruszy z Warszawy Centralnej, a w pozostałe dni pierwszym przystankiem będzie stacja Warszawa Zachodnia. Od 26 czerwca do 18 sierpnia pociąg zakończy trasę na stacji Warszawa Zachodnia, a w pozostałe dni – na Warszawie Centralnej.

Do Ustki pociąg dojedzie w ok. 6 godzin, a do Gdyni - w ok. 4 godzin.

Pociąg „Słoneczny – BIS” do Gdyni w weekendy i dni świąteczne, pomiędzy 1 lipca a 15 sierpnia, wyjedzie z Warszawy Zachodniej, a w pozostałe soboty, niedziele i święta ze stacji Warszawa Centralna. W przypadku powrotów z Pomorza ostatnią stacją  będzie Warszawa Centralna.

Bilet normalny w jedną stronę z Warszawy do Ustki będzie kosztował 75 zł, a do Trójmiasta 60 zł.

Rozkład jazdy „Słonecznego” i „Słonecznego – BIS”

Poniżej rozkłady jazdy pociągów KM „Słoneczny” i „Słoneczny-BIS”; można je znaleźć także w załączniku do artykułu.

słoneczny - rozkład jazdy

 

 

słoneczny bis - rozkład

 

rkj/

 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%