Zamknij
REKLAMA

Przewrócone hulajnogi Bolt podziękują, gdy je podniesiesz [WIDEO]

10:00, 25.05.2023 .
Skomentuj esopot.pl esopot.pl

Bolt regularnie podejmuje działania mające na celu edukowanie użytkowników i przechodniów o prawidłowym parkowaniu hulajnóg. Teraz firma postanowiła wykonać miły gest w stronę uprzejmych pieszych: przewrócone hulajnogi elektryczne będą dziękować osobie, która podniesie do pionu przewrócony jednoślad. Jest to kolejny krok mający motywować do prawidłowego korzystania z elektrycznych jednośladów. 

W ramach działań edukacyjnych, Bolt, największy operator mikromobilności w Europie, wprowadza funkcję, dzięki której przewrócone hulajnogi elektryczne od teraz będą odpowiadać "Dziękuję!". Aby usłyszeć od hulajnogi miłe słowo, wystarczy podnieść do pionu przewrócony jednoślad.

Rozwiązanie wykorzystuje wbudowane sensory, które oceniają położenie pojazdu i gdy osoba podnosi przewróconą hulajnogę, system dźwiękowego powiadomienia reaguje sygnałem wdzięczności. Jest to kolejne rozwiązanie, które ma na celu edukować już nie tylko użytkowników z zasad prawidłowego korzystania z hulajnóg elektrycznych.  Od ubiegłego roku działa w aplikacji Bolt narzędzie do prawidłowego parkowania, które wspierane jest przez sztuczną inteligencję. 

- Bolt stale rozwija technologie, które mają na celu zapewnienie większego bezpieczeństwa i komfortu zarówno użytkownikom i użytkowniczkom hulajnóg elektrycznych, jak i innym uczestnikom i uczestniczkom ruchu drogowego. Naszym celem poprzez nową funkcję jest zmniejszenie liczby przewróconych hulajnóg, które nierzadko są efektem wandalizmu. Mamy nadzieję, że hulajnogi mówiące "Dziękuję!" zachęcą ludzi do działania w duchu społecznym i podnoszenia pozostawionych w niewłaściwych pozycjach urządzeń, przyczyniając się tym samym do zmniejszenia negatywnych skutków wandalizmu - Bartosz Małecki, Senior Operations Manager, Bolt Rentals w Polsce. 

Hulajnogi elektryczne cieszą się coraz większą popularnością - tylko w ubiegłym roku użytkownicy Bolt przejechali łącznie ponad 26 milionów km. Jako odpowiedzialny operator, firma regularnie podejmuje kroki, mające na celu utrzymanie porządku na chodnikach miast i wyrobieniu prawidłowych zachowań wśród użytkowników. Mówiące hulajnogi dostępne są w większości miast, w których obecny jest Bolt.

[ZT]17316[/ZT]

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(3)

miastomiasto

3 0

powinno zbierac te hulajnogi jako smieci i ich odbiór przez operatora kosztowałby 2,5 k za sztukę. jak nie to na złom jako smieci. odrazu nauczyliby się karać dbilnych użytkowników ciężką kasą za porzucenie byle jak i gdzie hulajnogi. na tych januszowych wsioków wygolonych w dekatyzowanych szortach dżinsowych z allegro i białych obcisłych tshirtach D&G pozłacanych tylko KARA finansowa ma efekt 11:01, 25.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zdenerowanazdenerowana

3 0

czyli straz miejska jak zaladuje hulajnoge do wywózki to hulajnoga im podziekuje.
kiedy wariatow na hulajnogach i rowerach skutecznie pogonia z monciaka i okolic bo kwestia czasu a rozjada ludzi. jest znak zakaz jazdy rowerem a mimo to gnaja jak wariaci. 11:44, 25.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PiotrPiotr

4 0

Ja z miłą chęcią wrzuciłbym taką hulajnogę do kosza na śmieci, strumyka.
Niestety, kultura mi na to nie pozwala. 12:11, 25.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%