Zamknij

Sopoccy dzielnicowi odwiedzili dzieci z Ukrainy! Wszystko po to, by czuły się tu bezpiecznie

08:21, 26.03.2023 Źródło: Komenda Miejska Policji w Sopocie
Skomentuj Fot. Komenda Miejska Policji w Sopocie Fot. Komenda Miejska Policji w Sopocie

Dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie odwiedzili Punkt Dziennej Opieki „Przystanek Sopot”, gdzie spotkali się z dziećmi z Ukrainy. W trosce o ich bezpieczeństwo policjanci przekazali wiele cennych rad o bezpieczeństwie w domu, szkole i na ulicy. Przypomnieli też, w jakich sytuacjach od razu należy dzwonić na numery alarmowe lub zgłaszać się do policjantów, których widzą na ulicy. Spotkanie było również okazją, by dzieci mogły z bliska zobaczyć mobilny komisariat i wyposażenie sopockich funkcjonariuszy, a także by poznały, na czym polega praca policjanta.  

Po tym, jak opuścili ogarniętą wojną Ukrainę Sopot stał się dla nich drugim domem. Sopoccy policjanci w trosce o bezpieczeństwo uchodźców od początku wybuchu wojny służą im pomocą, dbają o ich bezpieczeństwo, a także wspomagają w działaniach inne służby.

Fot. Komenda Miejska Policji w Sopocie

Sprawą priorytetową jest zawsze bezpieczeństwo dzieci, dlatego też w trosce o nich sopoccy dzielnicowi odwiedzili Punkt Dziennej Opieki „Przystanek Sopot”, gdzie spotkali się z dziećmi z Ukrainy. Dzięki wsparciu z UNICEF dzieci mogą w tej świetlicy odpocząć, pobawić się, a także skorzystać z różnych zajęć, ale w mijającym tygodniu mieli również okazję porozmawiać z dzielnicowymi z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie. Policjanci opowiedzieli o swojej pracy oraz przekazali wiele cennych rad o bezpieczeństwie w domu, szkole i na ulicy. Przypomnieli też, w jakich sytuacjach od razu należy dzwonić na numery alarmowe lub zgłaszać się do policjantów, których widzą na ulicy.

Fot. Komenda Miejska Policji w Sopocie

Spotkanie dzielnicowych z dziećmi przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Dla najmłodszych była to również świetna okazja, by z bliska mogły zobaczyć mobilny komisariat i wyposażenie używane na co dzień przez sopockich funkcjonariuszy, a także by poznały odpowiedzi na nurtujące ich pytania z zakresu bezpieczeństwa.

 

Źródło: Komenda Miejska Policji w Sopocie

[ZT]16620[/ZT]

(Źródło: Komenda Miejska Policji w Sopocie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%