Zamknij
REKLAMA

Burzowy weekend w Sopocie! Będzie wilgotno i duszno

10:00, 24.03.2023 .
Skomentuj

Po ciepłym piątku, w czasie którego możemy spodziewać się lokalnych burz i przelotnych opadów deszczu, sobota i niedziela nieco chłodniejsze i z większym zachmurzeniem oraz deszczem.

Piątek (24 marca)

Prognoza pogody dla województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego

Zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Po południu możliwe burze. Prognozowana suma opadów do około 10 mm. Temperatura maksymalna od 12°C miejscami na wschodzie do 16°C na zachodzie, na Półwyspie Helskim około 10°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, nad morzem w porywach do 70 km/h, południowy i południowo-zachodni, wieczorem zachodni.

  • Gdańsk / Sopot: 13°C
  • Koszalin: 14°C
  • Szczecin: 16°C

Sytuacja baryczna

Polska znajduje się w zasięgu rozległego układu niżowego z ośrodkami nad Wyspami Brytyjskimi i Skandynawią, który sprowadza do nas ciepłe i wilgotne powietrze polarne morskie. Z zachodu na wschód przemieszcza się układ frontów atmosferycznych. Ciśnienie spada.

Sobota (25 marca)

Prognoza pogody dla województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Możliwe burze. Prognozowana suma opadów do około 10 mm. Temperatura maksymalna od 10°C do 12°C, nad morzem miejscami 8°C. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

  • Gdańsk / Sopot: 12°C
  • Koszalin: 11°C
  • Szczecin: 12°C

Sytuacja baryczna

Polska będzie w zasięgu układu niżowego znad Wysp Brytyjskich i Skandynawii, w ciepłym powietrzu polarnym morskim. Wystąpią niewielkie wahania ciśnienia.

Niedziela (26 marca)

Prognoza pogody dla województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 7°C do 10°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, nad morzem w porywach do 60 km/h, po południu słabnący, zachodni.

  • Gdańsk / Sopot: 8°C
  • Koszalin: 9°C
  • Szczecin: 10°C

Sytuacja baryczna

Polska pozostanie w zasięgu układu niżowego znad Bałtyku, w chłodnym powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie będzie spadać.

Źródło: IMGW-PIB

[ZT]16612[/ZT]

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%