Zamknij
REKLAMA

Tulipan dla Mieszkańca - sopocki happening - tego w Polsce jeszcze nie było!

12:57, 18.03.2019 | J.F
Skomentuj
REKLAMA

19 marca obchodzony jest Światowy Dzień Pracy Socjalnej. Z tej okazji pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie organizują akcję plenerową „Tulipan dla Mieszkańca”.

  • Hasłem tegorocznego dnia jest promowanie znaczenia relacji międzyludzkich. W  ramach promowania pozytywnych relacji, współpracy i zaufania, pracownicy sopockiego MOPS-u będą wręczali przechodniom białe tulipany z załączonym bilecikiem informującym o tym dniu oraz adresem strony www.mopssopot.pl.

Pracownicy MOPS-u pojawią się we wtorek 19 marca, w godz. 10.00-12.00, w głównych punktach Sopotu, m.in. na ul. Bohaterów Monte Cassino, w pobliżu Urzędu Miasta Sopotu oraz al. Niepodległości przed Działem Pracy Socjalnej MOPS Sopot. Osoby uczestniczące w tej akcji będą specjalnie oznakowane – okolicznościową przypinką z papierowym białym tulipanem.

We wtorek 19 marca w godz. 9.00-14.30, sopocki MOPS zaprasza również na Dzień Otwarty (ul. Kolejowa 14, tel. 58 551 17 10).

Światowy Dzień Pracy Socjalnej (WSWD) organizowany jest przez Międzynarodową Federację Pracowników Socjalnych (IFSW), do której należy Polska Federacja Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej. Co roku obchody związane są z innym hasłem nawiązującym do przyjętej Globalnej Agendy Pracy Socjalnej i Rozwoju Społecznego. 

W pracy socjalnej niezwykle ważne  jest budowanie i podtrzymywanie relacji społecznych, które mają kluczowe znaczenie w świadczeniu skutecznej pomocy. Proponowana przez sopockich pracowników socjalnych inicjatywa jest innowacyjna i zarazem pierwsza taka w Polsce.

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%