Zamknij
REKLAMA

O co najczęściej pytają turyści w Sopocie? Lista TOP 5

19:10, 13.03.2019 | Przemysław Szczygieł
REKLAMA
Skomentuj
Fot. nocowanie.pl

Turyści stają przed różnego rodzaju problemami. Interesują ich miejscowe atrakcje, noclegi czy transport. Na podstawie doświadczeń pracowników sopockiej Informacji Turystycznej sporządziliśmy listę pięciu pytań najczęściej zadawanych przez osoby przyjeżdżające do Sopotu.

1. Gdzie jest kasa Żeglugi Gdańskiej? Jak dopłynąć na Hel?

Sopocka kasa znajduje się na końcowym odcinku molo. Turyści mogą z niej skorzystać od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-16.00. Sprzedaż biletów odbywa się wyłącznie w dniu rejsu. Wcześniejszy zakup jest niemożliwy ze względu na nieprzewidywalność warunków atmosferycznych.

Do Gdańska  lub Gdyni popłyniemy w cenie 25 (bilet ulgowy) lub 35 złotych (bilety normalny). Więcej zapłacimy za rejs do Helu - 35 złotych za bilet ulgowy i 45 złotych za normalny. Niezależnie od celu naszej podróży za przewóz roweru dopłacimy kolejnych 10 złotych.

2. Ile kosztuje bilet na molo?

CENNIK DLA OSÓB INDYWIDUALNYCH 2018/19

 

poniedziałek – piątek
od godz. 16.00 – 20.00*
bilet 5,00 zł
karnet (5 biletów) 20,00 zł
karnet (10 biletów) 40,00 zł

 

sobota – niedziela, dni świąteczne
od godz. 11.30 – 20.00*
bilet 8,00 zł
karnet (5 biletów) 35,00 zł
karnet (10 biletów) 70,00 zł

 

Źródło: molo.sopot.pl/molo

3. Gdzie są przechowalnie bagażu?

Przechowalnie bagażu znajdują się w budynku dworca, czyli w Sopot Centrum przy ul. Dworcowej 7. 

4. Jak dojechać Gdańska, Gdyni lub na lotnisko?

Transport z Gdynią i Gdańskiem jest obsługiwany przez dwóch przewoźników oferujących transport autobusowy: ZTM Gdańsk oraz ZKM Gdynia. Alternatywą są połączenia kolejowe Szybkiej Kolei Miejskiej i Przewozów Regionalnych. Planując swoją podróż musimy mieć na uwadze uprzedni zakup biletu właściwego usługodawcy.

Obaj przewoźnicy kolejowi wzajemnie akceptują swoje bilety na określonych odcinkach, jednak kiedy zechcemy przekroczyć granicę Sopotu na pokładzie autobusu, będziemy potrzebowali biletu właściwego zakładu komunikacji. Te zaś możemy zakupić w automatach, kasach, a także u kierowcy lub kierownika pociągu. Bilety autobusowe kasujemy niezwłocznie po wejściu do pojazdu, zaś bilety SKM na peronach lub - jeśli zostały zakupione w automacie - wcale.

Dojazd na lotnisko zapewni nam gdański autobus linii 122 lub połączenie kolejowe z przesiadką w Gdańsku Wrzeszczu. Stamtąd dojedziemy już bezpośrednio do Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy Pomorską Koleją Metropolitalną.

5. Gdzie jest Krzywy Domek?

Krzywy Domek znajduje się na ul Bohaterów Monte Cassino 53. Budynek o charakterystycznej bryle niezmiennie przykuwa uwagę turystów, a także wszystkich tych, którzy szukają rozrywki w sopockich klubach. Aby tu dotrzeć należy przejść mniej więcej połowę długości deptaka.

(Przemysław Szczygieł)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

anricanric

0 0

gdzie jest informacja turystyczna oraz jak dojść na molo 14:07, 14.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© esopot.pl | Prawa zastrzeżone