Zamknij
REKLAMA

Blisko 100 kolejnych mieszkań komunalnych w Sopocie! Ruszyły prace projektowe [WIZUALIZACJE]

08:47, 04.02.2023 .
Skomentuj Wiz. materiały UMS Wiz. materiały UMS

Rozpoczynamy realizację największej inwestycji w historii sopockiego budownictwa komunalnego. Przy ul. Smolnej powstanie prawie 100 nowych mieszkań komunalnych “pod klucz”. W atrakcyjnej lokalizacji, blisko lasu stanie 6 budynków wielorodzinnych z nowoczesną infrastrukturą. W tym tygodniu została podpisana umowa na wykonanie dokumentacji projektowej inwestycji. Budowa rozpocznie się w przyszłym roku i potrwa dwa lata.

Przy ulicy Smolnej w Sopocie powstanie 6 komunalnych budynków wielorodzinnych. Będą miały 4 i 5 kondygnacji. Znajdą się w nich 94 mieszkania jedno-, dwu- i trzypokojowe. Lokale zostaną zaprojektowane “pod klucz”. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji piwnice i miejsca postojowe w garażach podziemnych. Będą też parkingi wokół bloków. Wszystko w otoczeniu zieleni, w sąsiedztwie lasu.

Wiz. materiały UMS

Inwestycję zaprojektuje spółka ARCHIBIS. W poniedziałek, 30 stycznia 2023 r. została podpisana umowa na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej. 

- Mieszkanie w Sopocie to spełnienie marzeń wielu osób - mówi Marcin Skwierawski, wiceprezydent miasta. - Wysoka jakość życia, kultura i edukacja na najwyższym poziomie, bliskość terenów rekreacyjnych sprawiają, że wiele osób chce mieszkać w naszym kurorcie i mieszkania są trudno dostępne. Horrendalne stopy procentowe, wysoka inflacja - to wszystko powoduje, że zdolność kredytowa zwłaszcza młodych osób jest ograniczona. Sopot przychodzi im z pomocą. Budujemy mieszkania komunalne, bo chcemy spełniać marzenia.

Wiz. materiały UMS

Pod względem liczby nowych mieszkań komunalnych Sopot jest absolutnym liderem w kraju. Według informacji Banku Gospodarstwa Krajowego z 2019 roku, średnio w Polsce rocznie oddawane jest jedno mieszkanie w gminie. 

- W Sopocie obecnie budujemy 50 mieszkań komunalnych przy ul. 3 Maja, mamy w planach kolejne inwestycje przy ulicach Obodrzyców, Jana z Kolna, Sobieskiego i Reja, a teraz rozpoczynamy największy w historii Sopotu projekt mieszkaniowy - mówi Marcin Skwierawski. - Przy ulicy Smolnej oddamy do użytku kolejnych prawie 100 mieszkań komunalnych, w atrakcyjnej lokalizacji blisko lasu i z nowoczesną infrastrukturą. 

Wiz. materiały UMS

Na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej inwestycji przy ul. Smolnej firma ARCHIBIS ma 250 dni. Budowa planowana jest w latach 2024-2025. Jak przy każdej inwestycji komunalnej w Sopocie, wspólnie z Radą Miasta przygotowany zostanie regulamin określający zasady ubiegania się o mieszkanie.

- W Sopocie preferujemy młode rodziny z dziećmi - dodaje wiceprezydent Marcin Skwierawski. - Chcemy pomóc rodzinom na dorobku zamieszkać w naszym pięknym i przyjaznym mieście.

Wiz. materiały UMS

Źródło: Urząd Miasta Sopotu

[ZT]14451[/ZT]

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (2)

PiotrPiotr

15 10

Oby wszystkie mieszkania były dla Sopocian, a nie dla "drogich" gości ze wschodu. 08:52, 04.02.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

nnannnnann

9 0

a samotni, single i starzy won??? 14:59, 05.02.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%