Zamknij
REKLAMA

Moc atrakcji na 31. finale WOŚP w Sopocie! Sprawdź, co przygotowano [PROGRAM]

08.33, 28.01.2023 .
Skomentuj
REKLAMA

W tym roku największa orkiestra świata zagra w niedzielę, 29 stycznia. Na 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zapraszają: Sopot, MOSiR oraz Sztab Krajowy 2296 utworzony w Młodzieżowym Domu Kultury oraz otwarty sztab w Szkole Podstawowej nr 7. Od godz. 11.00 na skwerze Kuracyjnym zacznie się rozkręcać letnia zadyma w środku zimy, a żeby dobrze się do niej przygotować, zapraszamy już o godz. 10.00 na jogę przy molo.

Hasło tegorocznego finału brzmi: „Chcemy Wygrać z Sepsą! Gramy dla Wszystkich – Małych i Dużych!”. W planach jest m.in. zakup analizatorów, urządzeń diagnostycznych, narzędzi dla mikrobiologów, bowiem kluczowym elementem w leczeniu sepsy jest szybka i konkretna diagnoza.

WOŚP – Sopot dla Orkiestry już tradycyjnie zapewni różnorodną koncertową zabawę. W godz. 11.00-18.00 na scenie w muszli koncertowej zaprezentują się trójmiejscy artyści wykonujący różne gatunki gitarowego brzmienia: Achat, Silvertale Fox, Scarlet Iris, Xankish Beatbox, Electriq Sortie, Piotr Truchel oraz wokalistka Marta Głodowska, I Flamenco la Paloma – grupa taneczna.

O muzyczną oprawę tego dnia zadbają także utalentowani reprezentanci Młodzieżowego Domu Kultury: Zespół wokalny Muszelki, Pracownia Wokalna i Perkusji, Pracownia Śpiewu, Pracownia Karate, Pracownia Baletu i Gimnastyki Artystycznej, Pracownia Tańca Współczesnego.

Dla najmłodszych i tych trochę starszych będzie zabawa z Treflikami.

W trakcie całego Finału na scenie odbędą się licytacje gadżetów 31. Finału WOŚP, a wśród publiczności spotkamy przechadzających się wolontariuszy z puszkami 31. Finału.

Program:

 1. godz. 10.00-11.30 – plaża (przy molo) Morsowa joga dla WOŚP

Będą to seanse 15-minutowe w grupach 5-osobowych, trzeba mieć ze sobą karimatę. „Biletem wstępu” będzie oczywiście datek do puszki.

 1. godz. 11.00-15.00, skwer Kuracyjny – samochody Ochotniczej Straży Pożarnej oraz wojskowa grochówka;
 2. od godz. 10.00-16.00 na sopockiej plaży zagoszczą ratownicy sopockiego WOPR przygotują pokazy ratownictwa wodnego i pierwszej pomocy;
 3. godz. 12.00 – Lodowa mila – dookoła mola – bicie rekordu przepłynięcia mili morskiej w lodowatej;

[ZT]15886[/ZT]

 1. godz. 12.30 – plaża przy molo, Morsujemy dla WOŚP; o rozgrzanie atmosfery postarają się sopockie morsy. Sopocki Klub Morsów zaprasza wszystkich gości, mieszkańców Trójmiasta oraz miłośników zimnej wody na wspólną przygodę z morsowaniem pod okiem doświadczonych morsów.

Do wielkoorkiestrowego grania w tym roku dołączą także uchodźczynie z Centrum Wsparcia Ukrainy. Na stoisku przy muszli będzie można spróbować ich specjałów: ciast i różnego rodzaju pierożków.

A o godz. 19.00 Polska Filharmonia Sopot dołącza do wydarzeń organizowanych przez sopocki sztab WOŚP i zaprasza do sali koncertowej w Operze Leśnej na wyjątkowy koncert.

Swoją wielkoorkiestrową e-skarbonkę wystawiła też Młodzieżowa Rada Miasta Sopotu. Do wsparcia zbiórki w ten sposób młodzi radni zachęcają już po raz trzeci.

Więcej informacji: kliknij i sprawdź.

W niedzielę, 29 stycznia, będzie działał też Sztab Otwarty WOŚP przy Szkole Podstawowej nr 7. Na dużych i małych mieszkańców Sopotu i gości, na wszystkich, którym gra w Orkiestrze jest szczególnie bliska, w hali 100-lecia Sopotu od godz. 12.00 czekać będą różne atrakcje i aktywności:

 1. godz. 12.00-13.00 – zajęcia pokazowe Ogniwa Sopot;
 1. godz. 13.00-14.00 – Akademia Sopot 7 gra dla Orkiestry;
 2. godz. 14.00-14.30 – trening z trenerem koszykówki Marcinem Stefańskim;
 3. godz. 14.30-15.30 – aktywności z Ninja Kids;
 4. godz. 15.30 – koncert nauczycieli i uczniów Sopockiej Szkoły Muzycznej
 5. godz. 16.30 – występy uczniów SP nr 7;
 6. godz. 17.00-18.00 – zajęcia relaksacyjne MindFulness ArteCarpediem (Karolina Krawczyk).

Na miejscu również: food trucki, kawiarenka ze smakołykami, loteria fantowa, strefa pływaków, strefa żeglarzy, kącik plastyczny, kącik gier i zabaw.

A już w sobotę, 28 stycznia o godz. 12.00, odbędzie się II Bieg Sopot dla Orkiestry. Start i meta zostały wyznaczone na skwerze Kuracyjnym, a trasa w całości poprowadzona plażą. Zachęcamy do aktywnego wsparcia WOŚP.

Jak co roku w internecie jest bardzo wiele aukcji z czerwonym serduszkiem. Sopocki sztab ma ich ponad 120. Polecamy uwadze:

 1. Koszulka z autografem Roberta Lewandowskiego, przekazana na licytację
  przez prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego
 2. Rejs z instruktorem Marinerem 19, od MOSiR w Sopocie
 3. Bezpłatne wejścia na molo w okresie biletowanym
 4. Karnet Stałego Bywalca PGS Sopot
 5. Dwuosobowe zaproszenie VIP na NDI Sopot Classic
 6. Zostań twarzą meczu! Trefl Sopot dla WOŚP
 7. Weekend dla dwojga w Sopocie

Oczywiście ciekawych sopockich aukcji jest o wiele więcej. Szukajcie o nich informacji na FB Sztabu Krajowego 2296 w Sopocie - kliknij i sprawdź.

[ZT]15889[/ZT]

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Morfeusz Morfeusz

1 0

Winter hilfe odsłona nr 2. J.G. byłby dumny, nie zdążył opatentować. 22:25, 28.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%