Zamknij
REKLAMA

Tydzień w Sopocie: ostatnie dni listopada w kurorcie

14.13, 24.11.2022 . Aktualizacja: 14.52, 24.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Przed nami ostatni tydzień listopada. W Sopocie powoli witamy już zimę. Na ulicach pojawiły się ozdoby, które rozbłysną na początku grudnia. W jakich wydarzeniach uczestniczyć w oczekiwaniu na święta? 

Rodzina Addamsów - spektakl gościnny

Historia najbardziej upiornej rodzinki wszechczasów, mieszkającej na bagnach w starym, wiktoriańskim zamku, trafia na deski Sopockiego Teatru Muzycznego Baabus Musicalis - rezydenta Teatru Atelier przy al. Mamuszki 2 w Sopocie.

Rodzina Addamsów Musical przypomina niekiedy mroczną wersję Romea i Julii. Wednesday Addams, zwana księżniczką ciemności, zakochuje się w uroczym chłopcu o imieniu Lucas i prosi swojego ojca Gomeza, aby zachował to w tajemnicy przed swoją ukochaną żoną Morticią, matką dziewczynki. Wszystko odwraca się do góry nogami, gdy pewnego wieczoru przy jednym stole spotykają się rodziny pochodzące z dwóch różnych światów... Jak dokładnie potoczy się ta historia? Zapraszamy wszystkich żywych, martwych... i niezdecydowanych!

Musical wyreżyseruje Jagoda Kościk- dyrektor Sopockiego Teatru Muzycznego Baabus Musicalis. Kierownictwo muzyczne spektaklu obejmie Jan Jarecki. Za choreografię odpowiadać będzie Maciej Florek "Gleba" , scenografię projektuje Magdalena Bąbel Adamowska, a kostiumy Anna Wilczyńska oraz Magdalena Tuchołka -szefowe Szwalni Projektowej w Gdyni. Charakteryzację wykona Alicja Zielinska i Marta Perkowska- charakteryzatorki filmowe. Za reżyserię dźwięku odpowiada Ryszard Rico Siwy, a światło wyreżyseruje Mateusz Gierc.

Muzyka w Rodzinie Addamsów stanowi fuzję tradycji broadwayowskiej i znakomitej stylistyki latynoamerykańskiej. Cały scenariusz jak i wszystkie utwory są w przekładzie Jacka Mikołajczyka. Cały spektakl grany jest z muzyką na żywo.

Gdzie: Teatr Atelier Sopot, al. Franciszka Mamuszki 2
Kiedy: piątek 25 listopada, 18:00
Bilety: 40 - 80 PLN

 

BOTO inna Jungle

Na BOTO inna JUNGLE zapraszamy w sobotę 26 listopada o godz. 22:00. Teatr BOTO zaprasza! W BOTO jak w domu, a tym razem zagramy Dub,drum and bass, jungla, organic house. 

DJ LINE UP: Jahmes @kajtekKlokier @weberixonT.R.G @k.targoszzminiu @miniuwrzVisual Art Konrad Górecki

Bar serwuje każdemu specjalne szoty tego wieczoru w promocyjnej cenie 2 za 10zł.

Dresscode: Afryka dzika Dzielimy Teatr na dwa piętra. Oprócz wydarzenia na dole, zapraszamy na górę lub do ogródka, gdzie zapewnimy więcej miejsc siedzących. Wpadajcie! 

Gdzie: Teatr BOTO Sopot, Bohaterów Monte Cassino 54B
Kiedy: sobota 26 listopada, 22:00
Bilety: wstęp wolny

 

Pomorska Giełda Modeli Samochodów

BLACK SATURDAY na Pomorskiej Giełdzie Modeli Samochodów! Zapraszamy wszystkich modelarzy, pasjonatów, kolekcjonerów, zbieraczy. Zarówno doświadczonych jak chętnych do rozpoczęcia nowej przygody w świecie miniaturowej motoryzacji.

Jeżeli chcesz odnaleźć i kupić wymarzony model, sprzedać modele lub powymieniać, albo tylko o nich porozmawiać - trafiłeś idealnie. Giełda jest stworzona właśnie dla Ciebie!

Gdzie: Sopocki Rynek Sopot, Polna 8-10
Kiedy: sobota 26 listopada, 9:00-12:00
Bilety: wstęp wolny

 

Adam Nowak i inni...| Charytatywny koncert

Zapraszamy na koncert charytatywny dla autyzmu i Domu Rain Mana 29. listopada 2022 r o godz. 18.00 w Sali Kameralnej PFK w Operze Leśnej w Sopocie. W koncercie udział wezmą Adam Nowak (Raz Dwa Trzy) z Jarosławem Terlińskim (Raz Dwa Trzy), Karimem Martusewiczem (Voo Voo) i Tomaszem Nowakiem, czyli AkUSTYK AMIGOS oraz Jagoda Jagson i Kacper Fułek.

Adam Nowak - gitarzysta, autor tekstów, wokalista i lider zespołu Raz Dwa Trzy. Laureat dwóch złotych i pięciu platynowych płyt, a także siedmiu Fryderyków - m.in. w kategoriach "album roku", "piosenka roku" i "autor roku". W 2005 roku otrzymał nagrodę im. Jacka Kaczmarskiego za całokształt twórczości. Z grupą Adam Nowak i Akustyk Amigos wokalista wyrusza w nową muzyczną podróż zainspirowaną połączeniem doświadczeń i dokonań wytrawnych muzyków: Karima Marusewicza (Voo Voo) i Jarka Trelińskiego (Raz Dwa Trzy). Na linii zarówno artystycznego, jak i towarzyskiego porozumienia oraz z potrzeby grania niezależnie od macierzystych grup, powstał autorski projekt Adama Nowaka będący kwintesencją zamiłowania twórcy do akustycznych aranżacji i kameralnej oprawy koncertów na żywo. Koncerty Adam Nowak i Akustyk Amigos to bliskie spotkania z publicznością, pozbawione sztywnych ram i pełne improwizacji.

Kacper Fułek, Uczestnik 10 edycji Voice of Poland, pianista, kompozytor, tekściarz, wokalista, inspiruje się muzyką Eltona Johna, Billy Joela i Phila Collinsa. Łączy w swoim stylu różne gatunki muzyczne, takie jak RnB, rock, poezja śpiewana.Jagoda Jagson - wokalistka, pracuje przy spektaklach Sopockiego Teatru Muzycznego Baabus Musicalis. Teatr to projekt jej życia. Mówi o sobie: Mam muzykę, mam teatr muzyczny, dzieciaki w teatrze dają mi potężną dawkę energii, pochłaniają oczywiście wiele czasu i wyzwalają ogromne emocje, ale kocham to.W czasie koncertu odbędzie się się aukcja charytatywna obrazów i grafik trójmiejskich artystów na rzecz budowy Domu dla Osób z Autyzmem na farmie we wsi Kwieki k/ Czerska.Charytatywny koncert dla autyzmu odbędzie się 29 listopada, w Giving Tuesday, dniu promowania dobroczynności. Fundacja Dom Rain Mana - organizator Koncertu zaprasza do wspólnego działania, by powstał na wiejskiej farmie w Kwiekach dom dla tych osób z autyzmem, które w codziennym swoim życiu zawsze będą potrzebowały wsparcia.

Adam Nowak w jednym z wywiadów powiedział: Jedyne co mi przychodzi do głowy, to żeby rodzice, których dotyka to doświadczenie, nie bali się zwracać o pomoc. Na świecie jest dużo ludzi, którzy chętnie tej pomocy udzielą i wcale nie muszą być jakimś stałym, znającym się środowiskiem. Potrafimy przekazywać informacje o potrzebujących, organizujemy zbiórki. Trzeba tylko odważyć się poprosić o pomoc, powiedzieć innym, że się jej potrzebuje. Chodzi o to, by nie zostać samemu, bo wtedy często to doświadczenie jest za trudne do udźwignięcia.

Gdzie: Sala Koncertowa PFK Sopot, Stanisława Moniuszki 12
Kiedy: wtorek 29 listopada, 18:00
Bilety: 70 PLN

 

Niezwyciężony

Emily i Oliver właśnie wyprowadzili się na przedmieścia, z dala od Londynu, "ohydnego, kapitalistycznego zbiorowego gwałciciela". Pewnego dnia zapraszają swoich nowych sąsiadów, Dawn i Alana, na wieczorek zapoznawczy. To spotkanie potoczy się w dość niespodziewanym kierunku, obnaży skrajne różnice dzielące te dwie pary, ale - co najważniejsze - ujawni, że oba związki znajdują się w głębokim kryzysie.Czy ta świadomość okaże się oczyszczająca, czy wyniszczająca?

Komediodramat Torbena Bettsa nie daje łatwych odpowiedzi, ale bardzo wnikliwie opisuje chaos postaw i racji, w jakim współcześnie żyjemy.

Gdzie: Scena Kameralna Sopot, Bohaterów Monte Cassino 30
Kiedy: 29.11.2022 - 30.11.2022 (19:00)
Bilety: 40-50 PLN

 

Szelmostwa Lisa Witalisa

SZELMOSTWA LISA WITALISA to klasyka literatury dziecięcej w nowej odsłonie. Witalis to lis nad lisy. O jego nietuzinkowym sprycie krążą niesamowite opowieści. Splendoru dodaje mu wspaniały ogon: "Gdy Witalis kroczył drogą, wpierw widziano jego ogon, co jak ruda chmura zwisa, a dopiero potem - lisa". Przewrotny i wyrachowany rudzielec potrafi zjednać sobie przychylność mieszkańców lasu. Obiecując przysłowiowe "gruszki na wierzbie" zostaje wybrany na prezydenta leśnej wspólnoty. Czy takiego przywódcy chciały zwierzęta? Historia przebiegłego szelmy, który realizuje swoje niecne plany kosztem swoich pobratymców, jest w istocie swoistą parodią demokracji. To spektakl dla dzieci i dla rodziców, dla babć, dziadków, cioć i wujków... Przygody Witalisa bawią i uczą międzypokoleniowo, nie tracąc na aktualności.

Gdzie: Scena Kameralna Sopot, Bohaterów Monte Cassino 30
Kiedy: czwartek 1 grudnia, 12:00
Bilety: 27-30 PLN
 

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami, które odbywają się w Sopocie? Odwiedź naszą zakładkę Co? Gdzie? Kiedy?

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%