Zamknij

Wolontariat. Aktywni w Sopocie 2022. Zgłoś swoich kandydatów do konkursu!

15:30, 23.11.2022 .
Skomentuj Gala Sopockiego Wolontariatu - rok 2019. Fot. Jurek Bartkowski/Fotobank.PL/UMS Gala Sopockiego Wolontariatu - rok 2019. Fot. Jurek Bartkowski/Fotobank.PL/UMS

Jeszcze do 28 listopada można zgłosić nominacje swoich kandydatów w konkursie "Wolontariat. Aktywni w Sopocie 2022". Zgłoszenia przyjmowane są w czterech kategoriach: Sopocki Wolontariusz Roku w kategorii indywidualnej i grupowej, Sopocki Koordynator Roku oraz Otwarci na Wolontariat.

Od trzech lat w szczególny sposób doświadczamy jak wielką wartością jest wolontariat i aktywność społeczna. Pandemiczna rzeczywistość, a od niespełna roku – wojna w Ukrainie wciąż przynoszą ze sobą wiele ludzkich tragedii, naprzeciw którym wytrwale stoją wolontariusze i wolontariuszki.

Pamiętajmy o tych odważnych, wolontaryjnych postawach, o ludziach, którzy chcą więcej i robią więcej dla innych, ale też dla środowiska, lokalnej społeczności, czy zwierząt. Wolontariat to dobro wspólne, o które po prostu trzeba dbać i doceniać. Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu zaprasza do udziału w konkursie „Wolontariat. Aktywni w Sopocie 2022”. Do 28 listopada można nominować zaangażowanych wolontariuszy i koordynatorów wolontariatu działających w Sopocie w różnych obszarach życia społecznego, jak również miejsca, które wzorcowo współpracują z wolontariuszami w naszym mieście.

Kapituła Konkursowa spośród nadesłanych nominacji przyzna 3 tytuły w czterech kategoriach konkursowych.

Kto może zgłaszać kandydatów?

Prawo zgłaszania kandydatów do konkursu mają wszyscy mieszkańcy Sopotu, sopockie organizacje pozarządowe i instytucje publiczne współpracujące z wolontariuszami, wolontariusze współpracujący z organizacjami i instytucjami działającymi na rzecz mieszkańców Sopotu oraz firmy działającym na terenie Sopotu, organizujące w swoich strukturach wolontariat pracowniczy. 

Wykorzystaj szansę. Nominuj wolontariuszy, by publicznie okazać im uznanie i wdzięczność za działania podejmowane w bieżącym roku.

Pamiętamy także, by doceniać bardzo ważną rolę koordynatorów wolontariatu, instytucji /organizacji, które tworząc atmosferę życzliwości i przyjaźni troszczą się o wolontariuszy, inspirują ich i motywują do działania.

Doceniaj i nominuj

Wskaż wolontariuszy, którzy w Twoim przekonaniu powinni otrzymać tytuł Sopockiego Wolontariusza Roku 2022. Nominacje można zgłaszać poniżej:

Daj znać, którzy koordynatorzy w Twoim przekonaniu powinni otrzymać tytuł Sopockiego Koordynatora Roku 2022.

Wytypuj organizatorów wolontariatu, którzy w Twoim przekonaniu powinni otrzymać tytuł Otwarci na Wolontariat 2022:

Organizatorzy konkursu oczekują na wnioski do 28 listopada. Laureatów poznamy podczas Gali Sopockiego Wolontariatu. Szczegóły poznamy już wkrótce.

Regulamin konkursu: kliknij i sprawdź.

Więcej informacji można uzyskać mailowo: [email protected], telefonicznie: 729 863 777 lub osobiście w Sopockim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu (ul. Marynarzy 4, pokój nr 3).

Konkurs organizowany jest przez Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji w ramach zadania publicznego „Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu” współfinansowanego ze środków Gminy Miasta Sopotu.

Źródło: Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu

[ZT]11352[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%