Zamknij
REKLAMA

Nowe ławki staną w Sopocie! "Będziemy tę akcję kontynuować"

15:00, 04.08.2022 | .
Skomentuj Fot. Ewelina Wołejko
REKLAMA

Zakończyła się I edycja akcji Sopocka Ławeczka, w której mieszkańcy Sopotu proponowali lokalizacje dla nowych ławek w mieście. Do końca sierpnia ławki zostaną ustawione w 11 nowych lokalizacjach.

Sopocka Ławeczka to nowy program, skupiający się na potrzebach osób mających trudności w przemieszczaniu się, a więc osób starszych, z niepełnosprawnościami, kobiet w ciąży, a także wszystkich, którzy chcą po prostu przysiąść i odpocząć w czasie spaceru. Każdy mieszkaniec wypełniając formularz online mógł wskazać na terenie należącym do miasta proponowaną lokalizację dla nowej ławki.

– Ławka w mieście to rzecz bardzo praktyczna i potrzebna, dlatego zapytaliśmy mieszkańców, gdzie takie nowe ławeczki powinny stanąć. Mamy ich na terenie Sopotu już około 700, ale będzie więcej, będziemy tę akcję kontynuować – mówi Marcin Skwierawskiwiceprezydent Sopotu.

Do Wydziału Inżynierii i Ochrony Środowiska UM Sopotu wpłynęło łącznie 27 zgłoszeń. W efekcie, do końca sierpnia w Sopocie pojawi się 11 nowych ławek, które zostaną ustawione we współpracy z Zarządem Dróg i Zieleni. Akcja będzie kontynuowana.

Gdzie pojawią się nowe ławki?

Na ul. Obrońców Westerplatte, przy kładce (z obu stron), przy skrzyżowaniu ulic Chopina i Sobieskiego, przy ul. O. Kolberga, Moniuszki, przy skrzyżowaniu ul. Władysława IV i Lipowej, w środkowej części schodów łączących ul. Tatrzańską z ul. Obodrzyców, a także przy ulicach Chopina, Abrahama, Haffnera i przy alei Franciszka Mamuszki.

Źródło: Urząd Miasta Sopotu

[ZT]13908[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

SopSop

3 1

Ile to będzie nas kosztowało. Ławki przed UM niech wymienia bo te które Są dla przedszkolaków. 22:31, 05.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%