Zamknij
REKLAMA

Sopot w rankingu 100 najlepszych plaż świata

10:00, 23.06.2022 | .
Skomentuj AdobeStock zdjęcie poglądowe
REKLAMA

Trójmiejski kurort doczekał się wyróżnienia w zestawieniu opracowanym przez serwis beachatlas.com. Redaktorzy odpowiedzialni za przygotowanie międzynarodowego rankingu postawili sobie za cel wyłonienie 100 najlepszych plaż świata. Choć Sopotowi daleko do czołówki, to może się on poszczycić 94. miejscem.

Sopocka plaża ustąpiła w rankingu m.in. Red Frog Beach znajdującej się na wyspie Bastimentos w Panamie (93. miejsce), ale wyprzedziła za to Praia Marinhana położone na południowym wybrzeżu Portugali (95. miejsce). Warto również zaznaczyć, że sopockie wybrzeże jako jedyne w Polsce zostało docenione w rankingu.

Autorzy zestawienia na swojej stronie internetowej przybliżyli pokrótce historię sopockiego kąpieliska, a także zwrócili uwagę na lokalne ptactwo.

- Sopocka plaża zyskała popularność w okresie panowania Cesarstwa Niemieckiego. Wynika to głównie z faktu, że stacjonujący w pobliżu oficerowie marynarki często przyjeżdżali tam, aby odpocząć. (...) Sopocka plaża może pochwalić się jednak nie tylko długą historią, ale i tym, że jest domem dla stad dzikich, białych łabędzi. Ptaki te z biegiem lat stały się raczej przyjazne - czytamy w serwisie beachatlas.com.

Choć od szczytu rankingu dzielą nas dziesiątki plaż, warto pamiętać o tym, że większość docenionych miejsc jest znacznie bardziej egzotyczna od polskiego wybrzeża. Zestawienie otwierają m.in. takie plaże jak te w Bora Bora, Source d’Argent na Seszelach czy australijskie Whitehaven Beach.

[ZT]13466[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Sop Sop

10 1

Jakby brali ilość m2 parawanów, na m2 plazy Sopot na pewno na podium 13:28, 23.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WowWow

1 0

beachatlas.com jakość ich contentu mówi sama za siebie. Niezły clickbite 01:02, 25.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%