Wiadomości Sopot newsy wydarzenia relacje

Zamknij

Rafael Nadal triumfuje w Paryżu! Swoją karierę rozpoczynał w Sopocie [WIDEO]

. 16:00, 07.06.2022 Aktualizacja: 13:04, 20.10.2025
4 Rafael Nadal triumfuje w Paryżu! Swoją karierę rozpoczynał w Sopocie [WIDEO] Po lewej: Rafael Nadal podczas turnieju w Sopocie, 2004 r. Po prawej: Zdjęcie poglądowe - Roland Garros 2012. Flickr: Rafael Nadal, fot. Yann Caradec

Rafael Nadal zwyciężył w finale Roland Garros, jednym z czterech turniejów zaliczanych do Wielkiego Szlema. Pomimo kontuzji stopy, hiszpański tenisista pokonał Norwega Caspera Ruuda 6:3, 6:3, 6:0. Tym samym Nadal po raz 14. zatriumfował na kortach w Paryżu. Ostatnie zwycięstwo sportowca to dobra okazja do tego, aby przypomnieć o tym, gdzie rozpoczęła się kariera jednego z najwybitniejszych zawodników w historii tenisa.

Był rok 2004. 18-letni Rafael Nadal rozgrywał wówczas swój pierwszy w zawodowej karierze turniej podczas turnieju Sopot Open. Tenisista zostawił w tyle wszystkich rywali, ostatecznie mierząc się z Argentyńczykiem Jose Acasuso. To właśnie ten pojedynek zapewnił Hiszpanowi pierwszy puchar zawodowych rozgrywek.

Dziś Rafael Nadal uznawany jest za jednego najlepszych zawodników w historii specjalizujących się w grze na kortach ziemnych. Ma za sobą 92 wygrane turnieje w grze pojedynczej oraz 11 zwycięskich turniejów w deblach.

Przypomnijmy sobie, jak wyglądały początki tak wyjątkowej kariery.

::addons{"type":"youtube","url":"https://www.youtube.com/watch?v=CNlDbzjp9YE"}

(.)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (4)

A co jest obecnie?A co jest obecnie?

3 0

Konflikt Karnoskiego z postkomuną o działki na których są korty SKT.

10:18, 08.06.2022
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Nic !Nic !

0 0

Dajcie juz spokoj z tym cudownym Nadalem ! Na zachodzie od poniedzialku co poniektorzy mowia, ze Nadal pod pozorem bolu stopy dal sie naszprycowac lekami na doping, a wy go tu tak zachwalacie. ?

13:51, 08.06.2022
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

IrenaIrena

0 0

Teraz jest fantastyczna okazja na budowę kortów tenisowych np. na błoniach sopockich !!!! Co Państwo o tym sądzą ? I znów zagra światowa czołówka z Nadalem i Igą na czele !!!

20:53, 08.06.2022
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

NataliaNatalia

0 0

Korty juz mamy. Po co nam drugie ? A tam na polu mozna by zbudowac tor wyscigowy formula 1. Przyjedzie swiatowa czolowka : Kubica, Hamilton, Lauda i Senna.

21:12, 08.06.2022


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu esopot.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%