Zamknij
REKLAMA

ArtInkubator - będą opóźnienia. Nastąpiły zmiany w umowie [GALERIA]

06:46, 30.01.2019 | Przemysław Szczygieł
REKLAMA
Skomentuj

Realizacje prac na ul. Goyki przy powstającym ArtInkubatorze i bibliotece publicznej ulegną opóźnieniu. Z przyczyn niezależnych od wykonawcy przekazanie placu budowy nie nastąpiło w pierwotnie zakładanym terminie, czyli do 2 maja 2018 roku. Obszar budowlany udostępniono prawie trzy miesiące później – tj. 20 lipca 2018. Na skutek niedotrzymania terminów konieczne okazało się wprowadzenie zmian w umowie zawartej pomiędzy Gminą Miasta Sopotu a wykonawcą.

Przetargi

W 2016 roku miasto ogłosiło plan zaadaptowania na potrzeby pracowni artystycznych oraz miejskiej biblioteki publicznej zabytkowego zespołu willowo-parkowego przy ul. Goyki 1-3, a także części Parku Północnego. Według pierwotnych ustaleń wartość robót miała wynosić 19 milionów złotych. Niemniej kwoty, które później szacowali urzędnicy, jak i te, które przedstawiono w przetargach okazały się znacznie niższe. W pierwszym przetargu zaproponowano 7,7 i 14 milionów złotych. Urzędnicy nie przystali jednak na przedstawione oferty, decydując się na powtórzenie konkursu ofert. Tym razem wartość przedsięwzięcia oszacowano na 12,35 miliona złotych, a wykonania projektu i realizacji robót podjęła się firma Restauro.

Termin realizacji

Prace trwać miały przez następne dwa lata, przy czym pierwszy etap należało sfinalizować w ciągu 6 miesięcy. Obejmował on wykonanie projektu budowlanego oraz wykonawczego, uzyskanie pozwolenia na budowę, a także sprawowanie nadzoru autorskiego. Po zakończeniu tych działań miały nastąpić roboty budowlane, które planowano zakończyć w ciągu kolejnych 1,5 roku. Tak się jednak nie stanie.

Opóźnienie

Według ogłoszenia do przetargu opublikowanego pod koniec listopada plac budowy przy ul Goyki 1 udostępniono firmie niespełna trzy miesiące później niż wynikało to z ustaleń. Przesunięcie terminu nastąpiło z 2 maja na 20 lipca. W efekcie opóźnienie skutkowało niemożliwością dotrzymania terminu finalizacji 1 i 2 etapu prac. Według przyjętych zmian zakończenie prac obejmujących remont, konserwację, przebudowę i zmianę sposobu użytkowania dawnej willi Jünckego ma nastąpić do dnia 10 grudnia 2019 roku, czyli prawie  5 miesięcy później niż wynikało to z pierwotnych ustaleń.

W tegorocznym budżecie na rewitalizację obszaru przy ul Goyki przeznaczono 9 840 000 zł, czyli 2,51 milionów zł mniej niż szacowana wartość projektu.

[ZT]132[/ZT]

 

(Przemysław Szczygieł)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

BunitorBunitor

0 0

Za dwa miesiące mija termin umowny, zaawansowanie prac budzi obawy o dotrzymanie terminu, prace na elewacji mało zaawansowane, tereny zewnętrze nie ruszone.
Może jakiś raport z postępu prac... 16:58, 10.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KrytykKrytyk

0 0

Mało już takich miejsc gdzie artyści koczują w Sopocie. W sumie to mieszkańcy nie mają za dużo do powiedzenia, bo nie wiem kto kieruje już tym miastem, ale to jakiś dramat - na każdym kroku sztuka wątpliwych walorów estetycznych i to wszystko finansowane ze środków które mogłyby być lepiej rozporządzone i z większym pożytkiem dla ogółu. 18:30, 10.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone