Zamknij
REKLAMA

Sopot: Czeka nas ciepły weekend! Możliwe przelotne opady deszczu

09:17, 13.05.2022 | .
Skomentuj Fot. Rafał Czajka
REKLAMA

Weekend przyniesie spokojną pogodę, w piątek i sobotę trochę słabych przelotnych opadów deszczu oraz możliwe słabe burze na południu kraju, w niedzielę dużo słońca. Bez upałów, bez przymrozków.

Piątek (13 maja)

Prognoza pogody dla województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego

Zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu wzrastające do dużego, wieczorem rozpogodzenia. Po południu miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 15°C do 18°C, nad morzem od 12°C do 14°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, nad morzem okresami dość silny w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich.

  • Gdańsk 17°C 
  • Koszalin 16°C 
  • Szczecin 18°C

Sytuacja baryczna dla Polski

Północ kraju znajduje się pod wpływem rozległego układu niżowego znad Skandynawii. Południe Polski jest skraju słabego klina wyżowego znad zachodniej Europy. Napływa nieco chłodniejsze powietrze polarne morskie. Wystąpią niewielkie wahania ciśnienia.

Sobota (14 maja)

Prognoza pogody dla województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego Zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami słaby przelotny deszcz. Po południu rozpogodzenia. Temperatura maksymalna od 16°C do 21°C, nad morzem od 11°C do 17°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami silny do 40 km/h, w porywach do 65 km/h, zachodni i północno-zachodni.

  • Gdańsk 17°C
  • Koszalin 17°C
  • Szczecin 21°C

Sytuacja baryczna dla Polski

Polska będzie w obszarze słabego klina wyżowego znad zachodniej Europy, tylko na północy i północnym wschodzie kraju zaznaczy się wpływ zatoki niżowej rozległego niżu znad Skandynawii i północnej Rosji. Pozostaniemy w powietrzu polarnym morskim. Wystąpią niewielkie wahania ciśnienia.

Niedziela (15 maja)

Prognoza pogody dla województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego

Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 14°C na wschodzie do 20°C na zachodzie regionu, nad samym morzem od 12°C do 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w strefie brzegowej okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni.

  • Gdańsk 14°C
  • Koszalin 15°C
  • Szczecin 20°C

Sytuacja baryczna dla Polski

Polska będzie pod wpływem słabego klina wyżu znad Morza Norweskiego, w chłodnym powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie będzie wolno rosło.

Źródło: IMGW-PIB

[ZT]12979[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

GinGin

0 0

Jak nie urok to *%#)!& pada, albo niebo w worku albo porywisty wiatr… potem się dziwią, że parawany nastawianie na całej plaży… w końcu po to zostały wymyślone, aby chronić przed wiatrem, kropka. Amen. 22:05, 13.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%