Zamknij
REKLAMA

Kim jest nowy prezes Sopockiej Organizacji Turystycznej?

13:22, 12.05.2022 | .
Skomentuj Bartłomiej Barski - nowy prezes SOT. Fot. Sopocka Organizacja Turystyczna
REKLAMA

Bartłomiej Barski został wybrany na stanowisko prezesa Sopockiej Organizacji Turystycznej. Tym samym zastąpił Annę Golec-Mastroianni, która sprawowała tę funkcję od maja 2018 roku. Kim jest nowy szef stowarzyszenia?

Bartłomiej Barski wygrał konkurs na prezesa Sopockiej Organizacji Turystycznej (SOT) i z dniem 11 maja oficjalnie rozpoczął pracę na rzecz promocji turystycznej miasta Sopotu.

Nowy prezes SOT jest z wykształcenia politologiem. Tytuł magistra nauk politycznych w zakresie specjalizacji ustrojowo-samorządowej zdobył na Uniwersytecie Gdańskim. W 2015 roku ukończył kurs na przewodnika turystycznego po Gdańsku, Gdyni i Sopocie. Nie brakuje mu również umiejętności lingwistycznych - zna język angielski oraz niemiecki.

Z branżą turystyczną związany jest już od blisko 12 lat. Swoje doświadczenie zdobywał m.in. w Gdańskiej Organizacji Turystycznej.

- Od ponad 12 lat zawodowo związany jest z branżą turystyczną. Zna problemy turystów i odwiedzjących od podszewki, swoje pierwsze doświadczenia zdobywał na stanowisku specjalisty ds. turystyki w punkcie Informacji Turystycznej w Porcie Lotniczym Gdańsk. Pasja do podróży i chęć dalszego rozwoju owocowały kolejnymi awansami w strukturach Gdańskiej Organizacji Turystycznej - informuje Sopocka Organizacja Turystyczna.

Przełomowe dla jego kariery okazały się ostatnie lata działalności w branży. Był to czas, kiedy Bartłomiej Barski dał się poznać jako skuteczny manager odpowiadający za wiele ambitnych przedsięwzięć na rzecz gdańskiej turystyki.

- Ostatnie 6 lat pełnił funkcję Menedżera Pionu Operacyjnego & Convention Bureau, co wiązało się z reprezentowaniem Miasta Gdańska i Visit Gdansk podczas targów turystyki biznesowej, wydarzeniach b2b, konferencjach branżowych i międzynarodowych organizacjach (ICCA, ECM, Cruise Baltic). Z sukcesami wraz z zespołem współtworzył takie wydarzenia jak: „Nowe Trendy w Turystyce” czy „Let’s Meet. Event Professionals Forum”. Jednocześnie koordynował kilkunastoosobowy zespół Informacji Turystycznej i był Project Managerem Karty Turysty.

Plany na najbliższy czas? Ruch nie tylko w sezonie

- Ze względu na swoje dotychczasowe doświadczenie chce wzmocnić sopocką branżę MICE i zbudować wspólną konferencyjną ofertę, która zapewni ruch w branży również poza sezonem. Na przykład poprzez dołączenie SOT do City Destinations Alliance (do niedawna ECM) by wymieniać doświadczenia i czerpać wzorce od innych turystycznych destynacji z całej Europy. Planuje również kontynuować promocję uzdrowiskowego charakteru Sopotu, między innymi włączając organizację w współtworzenie przyszłorocznych obchodów 200-lecia tradycji kuracyjnych miasta - podaje SOT.

Życie prywatne

Bartłomiej Barski prywatnie jest szczęśliwym mężem oraz ojcem dwójki wspaniałych dzieci. Przez 15 lat trenował piłkę nożną. Bieganie ma we krwi, dlatego teraz biega już bez piłki głównie w półmaratonach. Z Sopotem wiążą go też relacje rodzinne, gdyż to stąd pochodzi jego druga połówka.

[ZT]12126[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%