Zamknij
REKLAMA

Czy sopocki woonerf będzie hitem tego sezonu? Wiemy, kiedy zakończenie prac [FOTO]

13:15, 26.04.2022 | P.S.
Skomentuj Sopocki woonerf jest już prawie gotowy. Fot. Rafał Czajka
REKLAMA

Na turystów i mieszkańców czeka zupełnie nowa przestrzeń spacerowa. To sopocki woonerf - rodzaj alejki, łączącej funkcje ulicy, deptaka, parkingu i miejsca spotkań. Przez ostatnich 14 miesięcy drogowcy dokładali starań, aby przekształcić ulice Parkową, Kordeckiego, Chopina i Kilińskiego w atrakcyjne miejsce dla odwiedzających. Woonerf będzie stanowił przedłużenie Monciaka i nadmorskich alejek, rozciągając centrum życia turystycznego w głąb trójmiejskiego kurortu.

Okolice ul. Parkowej tworzą atrakcyjną przestrzeń spacerową. Fot. Rafał Czajka

Nowe alejki miejskie są już prawie gotowe. Na miejscu prowadzone są nasadzenia zieleni, montaż ławek i koszy na śmieci oraz nowoczesnego oświetlenia. Końca dobiegają również prace w obrębie skrzyżowań z położoną nieopodal ul. Grunwaldzką - główną arterią komunikacyjną Sopotu Dolnego. Choć już od kilku tygodni wiele wskazywało na to, że roboty są już na finiszu, po raz pierwszy wskazano orientacyjny termin ukończenia inwestycji.

- W sobotę, 30 kwietnia roboty budowlane zostaną zakończone. Po weekendzie majowym zaplanowane jest malowanie oznakowania poziomego wyremontowanych ulic oraz przygotowanie inwestycji do odbioru - poinformowała Anna Dyksińska z Zarządu Dróg i Zieleni w Sopocie.

Na miejscu przeprowadzane są ostatnie prace. Już niebawem inwestycja zostanie ukończona. Fot. Rafał Czajka

Nowy sezon, nowa atrakcja

Wygląda więc na to, że sopocki woonerf będzie zupełnie nową atrakcją turystyczną tegorocznego sezonu. Przestrzeń ta będzie stanowiła powiew świeżości zarówno dla wczasowiczów, jak i mieszkańców Sopotu. Czy czeka nas hit na miarę rury plażowej, która zrobiła furorę ubiegłej wiosny? Czas pokaże. Pewne natomiast jest to, że nie brakuje pomysłów na wykorzystanie tego miejsca.

Nowe oświetlenie, zieleń i elementy małej architektury to tylko część tego, co czeka na odwiedzających. Fot. Rafał Czajka

Zdaniem niektórych woonerf byłby idealnym miejscem na utworzenie nowych sopockich kawiarni. Blisko morza, nieopodal centrum, a jednak z dala od zgiełku Monciaka. Brzmi jak marzenie? O tym, czy to tylko mrzonki, czy może nieuchronna przyszłość tego miejsca, przekonamy się w ciągu najbliższych miesięcy.

[ZT]12854[/ZT]

(P.S.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

MorfeuszMorfeusz

6 0

to się mieszkańcy Parkowej ucieszą z kawiarenek. Ciekawe tylko, gdzie one mają powstać? Na ulicy? 16:28, 26.04.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BubuBubu

2 1

Za każdym razem piszę to samo, istne "Ceterum censeo Carthaginem esse delendam"... To jest A-LEJ-KA! 18:18, 26.04.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SopocianinSopocianin

6 0

Gratuluje pomysłu !!!
Może u każdego turysty przed jego własnym domem wybudować kawiarenkę i dyskotekę a połowa polski zacznie to miejsce regularnie odwiedzać, wtedy zobaczymy czy to taki dobry pomysł.
Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluje. 06:41, 28.04.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kawiarnie? W marzeniKawiarnie? W marzeni

1 0

Proszę się tam przejść i zobaczyć, jak w praktyce wygląda respektowanie strefy zamieszkania...... trąbienie na pieszych to norma, jak i przekraczanie prędkości, że tylko piach w oczy leci! O parkowej będzie głośno, ale jako najbardziej chaotycznej ulicy w Polsce 10:28, 29.04.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MGMG

0 0

Jedną z cech skolonizowanego ludu jest obce nazewnictwo, bo kacykowie uważają, że lepszy obcy język od rodzimego. Nazwa ciąg pieszojezdny była dla tego typu rozwiązań stosowana u nas już w latach 70, ale lepiej nazwać z obca woonerf, bo polor zachodniej obcości to coś jak kolorowe koraliki dla skolonizowanego murzyna. 13:15, 14.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%