Zamknij
REKLAMA

Rozbito sopocką "fabrykę" narkotyków! Zabezpieczono towar warty 2 mln zł

09:36, 11.01.2022 | P.S.
Skomentuj Fot. Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach
REKLAMA

Na początku ubiegłego tygodnia kieleccy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową zawitali do Sopotu. Tam zatrzymali oni dwóch mężczyzn podejrzanych o wytwarzanie środków odurzających. Podczas swoich działań mundurowi zabezpieczyli 40 kilogramów, świeżo wyprodukowanej amfetaminy, kilogram marihuany i tabletki ekstazy.

W pierwszych  dniach nowego roku policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zawitali do Sopotu. Nie był to jednak wyjazd integracyjny, lecz służbowa wizyta w jednym z domków letniskowych u wybrzeża Bałtyku. Świętokrzyscy mundurowi od jakiegoś czasu przyglądali się działalności dobrze im znanego 37-latka z powiatu skarżyskiego. Mężczyzna ten po raz pierwszy trafił w ich ręce 15 sierpnia 2014 roku i od tamtej pory do 2019 odbywał karę w więzieniu. Jak się okazało, resocjalizacja w jego przypadku nie przyniosła pożądanych efektów i znów zszedł na złą drogę.

Gdy 4 stycznia funkcjonariusze odwiedzili go w apartamencie wynajmowanym w nadmorskim kurorcie, nie krył zdziwienia. 37-latek i jego o cztery lata starszy kolega wpadli podczas produkcji i porcjowania na kilogramy świeżo przygotowanego narkotyku. Łącznie zabezpieczone zostało 40 kg białego proszku, który po wstępnej analizie testerem narkotykowym wykazał w swoim składzie amfetaminę. W trakcie dalszych czynności w dostawczym aucie wypożyczonym przez zatrzymanych, funkcjonariusze zabezpieczyli ponad kilogram marihuany, 750 tabletek ekstazy i płynną amfetaminę. Ponadto zabezpieczone zostały półprodukty i urządzenia po produkcji narkotyków. Czarnorynkowa wartość przejętych środków szacowana jest na kwotę ponad dwóch milionów złotych.

37-letni skarżyszczanin i jego 41-letni wspólnik z powiatu radomskiego zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Teraz grozi im kara do 20 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach

[ALERT]1641887069888[/ALERT]

(P.S.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

!!

6 1

Za sprzedaz narkotykow nieletnim powinno sie karac jak na Filipinach. 😡 09:50, 11.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SopociakSopociak

5 0

Kogos to jeszcze dziwi … 13:44, 11.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%