Wiadomości Sopot newsy wydarzenia relacje

Zamknij

Dodaj komentarz

Sopocka gastronomia w odwrocie! Z oferty tych lokali już nie skorzystamy

Emil Bogumił 13:11, 09.01.2022 Aktualizacja: 07:06, 24.10.2025
9 Sopocka gastronomia w odwrocie! Z oferty tych lokali już nie skorzystamy

Ostatnie miesiące były wymagające dla przedsiębiorców zajmujących się gastronomią. Problemy zauważalne są również w Sopocie. Niektórzy postanowili zamknąć prowadzone w mieście lokale.

W ostatnich dniach informowaliśmy o zamknięciu pijalni czekolady Mount Blanc. Lokal zlokalizowany był przy ul. Bohaterów Monte Cassino 63, w budynku Centrum Haffnera. Sieć posiada lokale w całej Polsce, m.in. w Gdańsku, Krakowie, Poznaniu i Katowicach. 

::news{"type":"see-also","item":"11640"}

Sushi nie dla sopocian

W grudniu 2018 roku zamknięto Origami Sushi. Lokal serwował dania kuchni japońskiej przez siedem lat. Ponad trzy lata temu nikt nie wiedział, że w ślad za restauracją rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni pójdą inne sushi bary. W 2020 roku w Sopocie działalność zakończyło 77 Sushi. Był to jeden z pierwszych efektów wprowadzonego wówczas lockdownu.

::news{"type":"see-also","item":"4841"}

W czwartek, 30 września 2021 roku, po raz ostatni gości obsłużyło Ume Sushi. Restauracja, która zajęła lokal 77 Sushi, działała ponad rok. Podzieliła jednak los poprzedniczki.

::news{"type":"see-also","item":"10510"}

Tylko do końca 2021 roku w budynku Sopot Centrum funkcjonowało Hashi Sushi. Renomą sopocian i turystów cieszyło się przez 5 lat.

::news{"type":"see-also","item":"11614"}

Koniec amerykańskiego klimatu w Sopocie

Właściciel Hashi Sushi wynajmował w budynku Sopot Centrum także inny lokal. Na początku września zamknął popularną Whiskey on the Rocks. Kultowy bar przeniósł się do Gdańska. Goście mogą liczyć na sąsiedzką atmosferę i odpocząć od turystycznego zgiełku obecnego w Sopocie.

::news{"type":"see-also","item":"10195"}

Szok przeżyli także fani burgerów. W listopadzie 2021 roku właściciele poinformowali o zamknięciu Małpy Bistro. Kultowa burgerownia funkcjonowała przy Podjeździe przez 8 lat. Przyczyny zakończenia działalności wyjaśniono w emocjonalnym wpisie.

W czerwcu 2020 roku restauracja "Nowy Świat" mieszcząca się na Monte Cassino 63, poinformowała o zamknięciu działalności. Powodem zakończenia pracy restauracji było wypowiedzenie umowy najmu lokalu. "Nowy Świat", podsumowując obecność w Sopocie, poinformował za wsparcie m.in. Ogniwu Sopot oraz prezydentowi Jackowi Karnowskiemu.

::news{"type":"see-also","item":"4892"}

W styczniu 2021 roku informowaliśmy, że w sieci zaroiło się od ogłoszeń sprzedaży sopockich biznesów. Swoich lokali chcieli się pozbyć m.in. restauratorzy, hotelarze, a także właściciele pubów. Prezentowane oferty dotyczyły zarówno obiektów zlokalizowanych w centrum miasta, jak i tych położonych w mniej atrakcyjnych lokalizacjach.

::news{"type":"see-also","item":"7208"}

(Emil Bogumił)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (9)

WYRÓŻNIONE KOMENTARZE

SopocianinSopocianin

2 5

I będziemy tak dalej głosować. Precz wiadomej propagandzie.

12:02, 10.01.2022

SopocianinSopocianin

0 1

A kto to jest Karnoski ?.

12:00, 10.01.2022

Pozostałe komentarze

StefanStefan

0 0

Błękitny pudel też do sprzedania!

21:24, 09.01.2022
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

BenBen

9 10

Za duzo tego było. Wracamy do normalności, zobaczymy czego najbardziej Polacy potrzebują, na pewno nie niezliczonej ilości knajp. Świeżego powietrza, lasu, plaży morza, jezior, rzek, sportu, kina. Gastronomicy zająć sie czymś pozyteczniejszym. Np sprzątaniem.

05:21, 10.01.2022
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

mieszkaniecmieszkaniec

8 0

Prezydent żeruje na Sopocie i korzysta z faktu, że demokracja tu nie działa.
Na pewno będzie argument wyborów. W PRL-u też były wybory.

17:39, 10.01.2022
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Morfeusz Morfeusz

1 0

Karnowski, ale żeście mi zaimponowali. Taka rozwałka. Pięknie. Nawet Szczur się chowa.

22:51, 10.01.2022
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu esopot.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%