Zamknij
REKLAMA

Sopot: Ergo Arena apeluje! Dojeżdżając, wybierz komunikację miejską lub rower

10:00, 22.10.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Dwie ostatnie muzyczne propozycje z ERGO ARENY w październiku cieszą się dużym zainteresowaniem pomorskiej publiczności. Operator hali namawia do korzystania z transportu publicznego i apeluje o wcześniejsze przybywanie do obiektu.

W sobotę 23.10 o godz. 19:00 w gdańsko-sopockiej hali odbędzie się koncert Tribute to Hans Zimmer, Ennio Morricone, John Williams, a 5 dni później, w czwartek 28.10 o godz. 19:30 w ERGO ARENIE wystąpi duet Kayah i Goran Bregović. Przed koncertami warto postawić na komfortowy i ekologiczny transport! Dogodna lokalizacja ERGO ARENY pozwala na dobry dojazd pociągiem SKM, autobusem i tramwajem ZTM oraz trolejbusem ZKM. Rozpiskę linii i ich rozkładów znaleźć można tutaj. Wokół hali funkcjonuje też oświetlony i monitorowany parking rowerowy dla blisko 90 rowerów.

Szczególna prośba kierowana jest jednak do tych widzów, którzy postawią na dojazd do na wydarzenie samochodem osobowym. Operator hali apeluje o nieparkowanie na terenach osiedli wokół ERGO ARENY, wjazdy na osiedla i parkingi do dyspozycji mieszkańców są odpowiednio oznakowane i zakazują wjazdu pojazdom, które nie mają odpowiednich identyfikatorów i uprawnień. Parkowanie w niedozwolonych miejscach grozi mandatem. Parkingi dedykowane gościom ERGO ARENY zaznaczone są na mapce.

Przed październikowymi koncertami do dyspozycji kierowców – gości ERGO ARENY oddane zostaną 3 przestrzenie: parking wzdłuż ulicy Łokietka dla ok. 300 samochodów (30 złotych/samochód osobowy), parking tuż przy obiekcie (P2) dla ok. 700 samochodów (30 złotych/samochód osobowy, 50 złotych/ autokar, możliwe kupno biletów w przedsprzedaży – wtedy cena za zaparkowanie samochodu osobowego to 25 złotych, przedsprzedaż kończy się 24 godziny przed startem imprezy, a linki do zakupów znaleźć można w poszczególnych wydarzeniach na stronie www.ergoarena.pl) oraz bezpłatny parking wzdłuż ulicy Pomorskiej (na ok. 200 samochodów, czas dojścia do obiektu to ok. 15 minut). Na parking P2 uruchomiony zostanie dodatkowy wjazd od ul. Gospody (przy pizzerii), jednakże dedykowaną drogą dojazdową do obiektu jest Droga Zielona.

Dobry dojazd na imprezę zwiększy komfort mieszkańców gdańsko-sopockiego pogranicza. Operator hali, w ramach swoich działań prospołecznych, jeszcze jesienią zainauguruje akcję informacyjną, której celem ma być wpływanie na świadome wybory komunikacyjne wśród udających się na wydarzenia do ERGO ARENY.

Źródło: ERGO ARENA

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%