Zamknij
REKLAMA

Miasteczko Noworoczne w Sopocie 2021! Lodowisko, muzyka i zabytkowa karuzela

14:26, 14.12.2021 | P.S.
Skomentuj
REKLAMA

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż. W Sopocie już można poczuć tę wyjątkową atmosferę. Miasto rozświetlają iluminacje, a po pandemicznej przerwie, 25 grudnia, ruszy Sopockie Miasteczko Noworoczne na skwerze Kuracyjnym. Karuzela, lodowisko, występy teatralne, dużo muzyki , a także świąteczna oferta gastronomiczna i hotelarska – to wszystko czeka na mieszkańców i gości Sopotu w okresie okołoświątecznym.

Świąteczne Miasteczko Noworoczne na skwerze Kuracyjnym zacznie działać 25 grudnia. Na odwiedzających czekać będzie wenecka karuzela, stoiska gastronomiczne oraz altany. Wcześniej, 16 grudnia, zaplanowano uruchomienie lodowiska. Nie zabraknie muzyki oraz sylwestrowych animacji dla całej rodziny. W środę, 29 grudnia odbędzie się noworoczne spotkanie prezydenta Sopotu z mieszkańcami. Miasteczko będzie otwarte do 9 stycznia 2022 roku.

– W okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku w Sopocie z pewnością nie zabraknie światła, muzyki i wzajemnej życzliwości. Po pandemicznych ograniczeniach sopocianie są spragnieni spotkań, rozmów, które są tak ważne, szczególnie w tym czasie. Dlatego już teraz zapraszam wszystkich mieszkańców i gości na wspólne spotkanie 29 grudnia o godz. 17.00 na skwer Kuracyjny, gdzie będzie działać nasze Sopockie Miasteczko Noworoczne z mnóstwem atrakcji dla starszych i młodszych. Jestem przekonany, że będzie to fantastyczny punkt spotkań na trasie świątecznych spacerów. Zachęcam do korzystania z sopockich atrakcji świątecznych oczywiście z zachowaniem środków bezpieczeństwa, i z gorącą prośbą o zaszczepienie się – mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu.

29 grudnia przed spotkaniem mieszkańców Sopotu z prezydentem, od godziny 15.30, będzie można posłuchać muzyki na żywo, zobaczyć występy teatrów i wysłuchać koncertu gospel. O godz. 17.00, po przemówieniu prezydenta, mieszkańcy będą mogli skosztować świątecznej, piernikowej krajanki i rozgrzać się gorącymi napojami. Koncerty, występy i przemówienie prezydenta Sopotu odbędą się na scenie, w samym centrum Sopockiego Miasteczka Noworocznego na skwerze Kuracyjnym.

Na zdjęciu miasteczko noworoczne w Sopocie czas świąt i nowego roku

Program artystyczny 29 grudnia

 • 15.30 występ Sopockiego Teatru Muzycznego Baabus Musicalis,
 • 16.15 koncert Joanny Knitter z zespołem,
 • w godz. 16.30-18.00 na Skwerze Kuracyjnym wystąpi Teatr Plama,
 • 17.00 przemówienie Prezydenta Sopotu i słodki poczęstunek,
 • 17.15-18.00 koncert Grace Gospel Choir
 • 18.00-21.00 sopocki chill – DJ Czarna.

Program może ulec zmianie w zależności od obostrzeń epidemicznych.

Świąteczne drzewko w centrum

Tradycyjnie na placu Przyjaciół Sopotu stanął 9-metrowy świerk. Gałęzie drzewka ozdobiły równomiernie rozwieszone diody mini LED. Na choince zawisło też 30 świetlnych, kulistych figur oraz 500 bombek o wykończeniu matowym, błyszczącym i brokatowym w kolorze starego złota i srebra. Na szczycie drzewka świeci gwiazda. Choinka została ogrodzona świetlnym płotkiem. Drzewko jest wykonane z materiałów niepalnych.

Fot. Maciej Wróblewski

Świąteczne iluminacje

Na święta miasto zostało udekorowane – w rożnych punktach miasta powieszonych i ustawionych zostało 350 dekoracji świetlnych, które rozświetliły Sopot 6 grudnia. Magiczny klimat świąt można poczuć wjeżdżając do miasta aleją Niepodległości od strony Gdańska i Gdyni. Kierowców przywitają świąteczne przewieszki i dekoracje na latarniach. Motywem przewodnim oświetlania są płatki śniegu i gwiazdy. Konstrukcję dekoracji wypełniają białe diody LED. Na alei Niepodległości rozbłysło łącznie ponad 200 świątecznych ozdób.

Trójwymiarowe dekoracje zawisły też na latarniach w ciągu ulicy Kościuszki i rondzie przy ul. Kościuszki/Chopina. Również przy ulicy Kościuszki, na wysokości poczty, rozbłysły kurtyny świetlne LED. Tuż obok, przy kościele pw. św. Jerzego, ustawiono dekorację w formie płaskiego napisu ♥ SOPOT.  Na ulicy Bohaterów Monte Cassino pojawiło się 35 dekoracji w postaci walca z ornamentem 3D. Szpaler drzew wzdłuż kultowego sopockiego deptaka zyskał efektowne, świetlne sznury.

Na ulicy Malczewskiego rozbłysło 25 świetlnych żagli. Na 18 latarniach na placu Przyjaciół Sopotu zawisły trójwymiarowe lilie. Również na tym placu pojawiła się dekoracja przestrzenna nawiązująca do sań św. Mikołaja wraz z zaprzęgiem reniferów. W saniach każdy może przysiąść i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Na plac Zdrojowy zawitały dekoracje przestrzenne – bombka i anioł z harfą, a fontannę na placu Przyjaciół Sopotu ozdobiła specjalna kompozycja świetlna. 14 białych kul z lampkami rozbłysło w Parku Herbstów i skwerze przed Urzędem Miasta.  Nie zabrakło kolorowych światełek na tradycyjnych, naturalnych drzewkach rosnących przed kościołem św. Jerzego, budynkiem Urzędu Miasta i siedzibą Zarządu Dróg i Zieleni.

Świąteczne dekoracje i oświetlenie będzie można podziwiać do 2 lutego 2022 roku. Łączny koszt montażu, uruchomienia iluminacji i demontażu wraz z eksploatacją wyniesie prawie 400 tysięcy złotych.

Sopot pomaga na święta

Seniorzy, osoby samotne, mniej zaradne, z niepełnosprawnościami tradycyjnie otrzymają pomoc i wsparcie w postaci świątecznych paczek, upominków, kartek świątecznych.

 • Sopocianie sopocianom na święta – mieszkańcy przygotowują własnoręcznie pierniki, stroiki, kartki świąteczne, upominki, które przez Sopockie Centrum wolontariatu trafią do osób potrzebujących, niesamodzielnych.
 • „Choinka dobrych życzeń” – osobom potrzebującym pracownicy MOPS Sopot podarują żywą pachnącą lasem choinkę wraz z dobrymi życzeniami. W tym roku rozdamy 150 choinek w okresie od 22.12.2021 r. – do 24.12.2021 r.
 • Świąteczny uśmiech dla sopockiego seniora – osoby starsze samotne najbardziej potrzebujące otrzymają bezpośrednio do domu paczki świąteczne oraz własnoręcznie przygotowane przez dzieci (z LAS Academy) kartki świąteczne z życzeniami. Pracownicy socjalni na podstawie rozmów z osobami starszymi, przygotowali listy z rzeczami, które sprawią im radość. Znalazły się tu m.in. artykuły gospodarstwa domowego, ciepłe kapcie, środki czystości, zestaw naczyń, skarpetki, kuchenka elektryczna. Listy trafią  do sponsorów, którzy przygotują paczki dla 11 seniorów. Pracownicy MOPS-u w okresie przedświątecznym odwiedzą osoby starsze, przekazując im podarunki oraz to co najcenniejsze – serdeczny uśmiech oraz odrobinę wspólnie spędzonego czasu.
 • Spotkanie Wigilijne dla Seniorów - w związku z sytuacją epidemiczną w tym roku również nie będzie wigilii dla seniorów organizowanej przez PKPS i MOPS w Urzędzie Miasta. Zamiast tego 100 seniorów otrzyma paczki.
 • Wigilia dla osób potrzebujących, bezdomnych – w Caritas, z uwagi na sytuacje epidemiczną, zamiast tradycyjnego spotkania będą wydawane paczki, 24.12.2021
 • Zostań Świętym Mikołajem – akcja organizowana od 26 lat przez braci Gorskich. Grupa rodzinnych wolontariuszy planuje przygotować paczki świąteczne dla osób i rodzin, które znajdują się pod opieką sopockiego MOPS. Wszystkie upominki i paczki dostarczone zostaną z zachowaniem najwyższych środków ostrożności
 • Szlachetna Paczka – 17 rodzin objętych wsparciem sopockiego MOPS-u otrzyma paczki świąteczne ramach akacji Szlachetna Paczka.
 • Opłatek maltański – Na spotkanie w Olivia Star, 13.12.2021 r. zaproszonych zostało ok. 150 osób, z rodzin wielodzietnych, osoby samotne, z niepełnosprawnością z Gdańska oraz Sopotu (ok. 30). Jeśli pandemia uniemożliwi wigilijne spotkanie, dzieci i dorośli otrzymają paczki. Organizator: Suwerenny Rycerski Zakon Szpitalników Świętego Jana Jerozolimskiego Zwany Rodyjskim I Maltańskim Oraz Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich „Pomoc Maltańska“.

Sopocka gastronomia i hotele gotowe na święta i Nowy Rok 

Okres świąt i Nowego Roku to idealna okazja na spotkania w klimatycznych kafejkach, restauracjach czy barach. W grudniu i styczniu sopockie lokale będą wymarzoną przestrzenią do rodzinnych czy firmowych imprez świątecznych. Po pandemicznej przerwie sopoccy gastronomicy przygotowali świąteczne menu, które zadowoli zarówno amatorów tradycyjnych świątecznych pierogów  i barszczu, jak i smakoszy regionalnej kuchni. Z kolei pensjonaty, apartamenty i hotele oferują specjalnie dedykowane pakiety pobytowe dla tych osób, które zapragną odwiedzić sopocki kurort właśnie w okresie świąt i Sylwestra. Oprócz uroczystych, wigilijnych kolacji oraz mikołajkowych atrakcji dla maluchów, będzie można skorzystać m.in. z uzdrowiskowych zabiegów. Pełna oferta świątecznych i noworocznych pakietów pobytowych oraz sylwestrowych imprez i bali będzie dostępna na stronie Visit Sopot.  Na stronie znajdziemy także ofertę cateringu świątecznego, który przygotują sopockie restauracje.

Sopockie Miasteczko Noworoczne 

Na Skwerze Kuracyjnym w Sopocie będzie czekało na odwiedzających wiele atrakcji. Miasteczko Noworoczne rozpocznie się 25 grudnia i potrwa do 9 stycznia. W godzinach popołudniowo-wieczornych spacerowicze będą mogli zakupić tam pamiątkowy kubek do grzańca oraz skorzystać ze świątecznej gastronomii. Nie zabraknie muzyki oraz okazji do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia na tle świątecznie oświetlonej fontanny lub sopockiej świątecznej ramki. Maluchy będą miały do dyspozycji: lodowisko, karuzele oraz animacje sylwestrowe.

Fot. Jurek Bartkowski/Fotobank.PL/UMS

Lodowisko

Lodowisko będzie zlokalizowane na skwerze Kuracyjnym vis-a-vis wejścia na molo. Ta wyjątkowa ślizgawka z widokiem na morze jednorazowo pomieści nawet 100 osób. Jednak należy pamiętać, że niesprzyjające warunki atmosferyczne tj. wysokie temperatury, deszcz czy porywisty wiatr mogą uniemożliwić korzystanie z lodowiska. Otwarcie lodowiska zaplanowano na 16 grudnia, ale będzie ono uzależnione od warunków atmosferycznych.

Wstęp na lodowisko:

 • bilet ulgowy – 8 zł / sesja,
 • bilet normalny – 12 zł / sesja.

Wstęp na lodowisko z Kartą Sopocką:

 • bilet ulgowy – 6 zł / sesja,
 • bilet normalny – 10 zł / sesja.
(P.S.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

klaraklara

4 8

bede za tydzien to pewnie sie zalapie, piekny sopot 15:53, 14.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

XX

6 3

Troche chyba przesada z tym miasteczkiem świątecznym. Wiaterrrr tylko hula po Placy Przyjaciół. Brak jakiejkolwiek atmosfery. I te ozdoby rodem z alliexpress. Tandetne. Polecam rajd do np Wiednia . Tam jest klimat swiateczny, ceny adekwatne do zarobków klasy sredniej itd itp Wszystko u nas robione jest na odwal. 11:05, 16.12.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

BubuBubu

4 0

Niestety, od czasu przebudowy sam Plac jest paskudny - trudno na nim urządzić cokolwiek nastrojowego. 11:19, 16.12.2021


miłośnik Sopotumiłośnik Sopotu

5 3

jest dekoracja źle nie ma nic źle to po prostu polskie malkontenctwo
Sopot ma zawsze swój urok bez względu na porę roku a niezadowoleni będą zawsze taka to Nasza narodowa cecha. wkrótce odwiedzę Sopot i będzie mi dane podelektować się jego urokliwym duchem, to najlepszy czas bez masy turystów tak jak i wiosną i jesienią.Pozdrawiam Sopocian i życzę zdrowych Świąt bo zdrowie to obecnie priorytet no i może odrobiny śniegu 17:59, 19.12.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

DoraDora

0 0

To prawda, Polakowi trudno dogodzić. Zawsze znajdzie dziurę w całym. Trzeba się umieć cieszyć i najlepiej brać przykład z dzieci. One potrafią się cieszyć ze wszystkiego. Pozdrawiam miłośnika Sopotu 18:03, 29.12.2021


REKLAMA
0%