Zamknij
REKLAMA

Sopot: Nagrody otrzyma 26 nauczycieli! Już jutro Dzień Edukacji Narodowej

09:18, 13.10.2021 | P.S
Skomentuj Fot. Fotobank.PL/UMS
REKLAMA

Miejska oficjalna uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbędzie się 14 października o godz. 14.00 w III Liceum Ogólnokształcącym im. Agnieszki Osieckiej (Sopot, ul. Kolberga 15). Z okazji święta sopockiej oświaty nagrody Prezydenta Miasta Sopotu otrzyma 26 nauczycieli. Część oficjalną uświetnią występy artystyczne dzieci i młodzieży z Młodzieżowego Domu Kultury w Sopocie.

Przyznane nagrody Prezydenta Miasta Sopotu są wynikiem wymiernych efektów sopockich nauczycieli, ich pracy wychowawczej i opiekuńczej. Dla przykładu w minionym roku szkolnym sopoccy uczniowie klas VIII na egzaminie okazali się najlepsi w województwie pomorskim. Sukces był szczególnie cenny i wyjątkowy, ponieważ pomimo pandemii młodzież osiągnęła najwyższe średnie wyniki. Doskonale spisali się również sopoccy maturzyści podczas egzaminu dojrzałości.

– Wszystkim nauczycielom dziękuję za profesjonalizm, zaangażowanie, wytrwałość i cierpliwość w codziennej, tak ważnej pracy – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu. – Wiara w młodych ludzi, ich wsparcie w rozwoju to najlepsza inwestycja. Ale niedługo wszystkim nam – nauczycielom, dyrektorom, uczniom, rodzicom, samorządom – może to zostać odebrane przez partyjny, indoktrynujący program ministra Czarnka. Wspólnie walczmy o Wolną Szkołę, by nasze dzieci mogły uczyć się w szkołach otwartych na świat i jego różnorodność, kompetentnych, w szkołach, które nie umacniają negatywnych stereotypów, ale pokazują możliwości rozwoju każdego człowieka – dodaje wiceprezydentka Magdalena Czarzyńska-Jachim.

Źródło: Urząd Miasta Sopotu

[ZT]10395[/ZT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%