Zamknij
REKLAMA

Wojciech Fułek z tytułem Osobowości Roku Radia Gdańsk

09:12, 11.10.2021 | Emil Bogumił
Skomentuj
REKLAMA

Wojciech Fułek - radny Miasta Sopotu, publicysta i scenarzysta - otrzymał tytuł Osobowości Roku Radia Gdańsk. Wcześniej jego słuchowisko "Ostry Dyżur" otrzymało laur na XX Festiwalu „Dwa Teatry”.

- Wojciech Fułek przypomina mi trochę szkolnego chłopca z lekkim ADHD, który interesuje się wszystkim. Jest śmiały, rezolutny, ale jednocześnie taktowny i nie rozrabia. Jest indywidualistą, ale potrafi dobrze odnaleźć się w grupie, też w roli organizatora. Jak na prymusa przystało, jest dobry z co najmniej kilku przedmiotów. Te przedmioty to poezja, dziennikarstwo, dramat i historia - skomentował dla Radia Gdańsk poeta Tadeusz Dąbrowski.

Wojciech Fułek współpracuje także z Radiem Gdańsk. Jego słuchowisko "Ostry Dyżur", nagrodzone w tym rok na XX Festiwalu „Dwa Teatry”, opowiada o tragicznych wydarzeniach grudnia 1970. Producentem przedsięwzięcia jest trójmiejska rozgłośnia.

Wojciech Fułek jest pisarzem, scenarzystą oraz publicystą. Tworzy m.in. słuchowiska radiowe oraz filmy dokumentalne. Jego publikacje regularnie ukazują się w mediach internetowych oraz periodykach artystycznych „Topos”, i „Autograf”. Od 1990 roku zasiada w Radzie Miasta Sopotu. W latach 2010-2013 pełnił funkcję Przewodniczącego. Od 1998 do 2010 roku zajmował stanowisko Wiceprezydenta Miasta Sopotu. Jest jednym z założycieli ruchu Kocham Sopot.

(Emil Bogumił)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%