Zamknij
REKLAMA

Protest przy molo w Sopocie! J. Karnowski: "Nie damy wyprowadzić się z Uni Europejskiej!" [WIDEO]

20:15, 10.10.2021 | P.S
Skomentuj Prezydent Sopotu Jacek Karnowski podczas protestu na Skwerze Kuracyjnym.
REKLAMA

Dzisiaj o godzinie 18.00 przy molo w Sopocie zgromadził tłum demonstrantów. Na Skwer Kuracyjny przyszli po to, by protestować przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego.

Przypomnijmy, że sędziowie pod przewodnictwem Julii Przyłębskiej uznali, że część zapisów Traktatu o Unii Europejskiej jest sprzeczna z polską konstytucją. Zdaniem protestujących tego typu interpretacja przepisów może prowadzić do podważania fundamentów funkcjonowania wspólnoty europejskiej.

Organizatorem sopockiego protestu jest Komitet Obrony Demokracji Region Pomorze. Do udziału w demonstracji wzywał też prezydent Sopotu Jacek Karnowski. Jak czytamy na facebookowym profilu samorządowca: 

"Sopot, molo, niedziela, godz. 18.00! Kochani, spotkajmy się w niedzielę o 18.00 w Warszawie, Sopocie, w naszych miastach i gminach! Wyraźmy swoje poparcie dla demokratycznej Polski w Europie" .

Wezwanie prezydenta Sopotu odnosi się bezpośrednio do apelu Donalda Tuska, który polityk wygłosił w ostatni piątek. Lider Platformy Obywatelskiej zwrócił się na Twitterze do "wszystkich, którzy chcą bronić Polski europejskiej”. Choć główny protest odbywa się na Placu Zamkowym w Warszawie, demonstracje zorganizowano także w innych miastach Polski, w tym m.in. przy molo w Sopocie, na Długim Targu w Gdańsku oraz na Skwerze Kuracyjnym w Gdyni. Według Komitetu Obrony Demokracji demonstracje miały odbywać się łącznie w ponad stu polskich miejscowościach.

[ZT]10568[/ZT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

MorfeuszMorfeusz

21 1

Czyli Francja i Niemcy mogą uznać wyższość swoich konstytucji nad prawem UE, ale Polska nie, bo zaraz najemne pachołki na zagranicznym jurgeldt'cie będą się darły? 06:20, 11.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

obciach... wstyd dlaobciach... wstyd dla

1 0

wstyd 19:17, 12.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%