Zamknij
REKLAMA

Fundacja Nasz Przyjazny Dom z Sopockim Sercem! Instytucja zaprasza na dzień otwarty

09:34, 20.09.2021 | Emil Bogumił
Skomentuj Fot. Facebook, Jacek Karnowski - Prezydent Miasta Sopotu
REKLAMA

Fundacja Nasz Przyjazny Dom otrzymała Sopockiego Serce, czyli nagrodę za znaczące osiągnięcia na rzecz miasta i jego mieszkańców. W poniedziałek, 20 września, odbędzie się dzień otwarty w budynku instytucji.

Sopockie Serce przyznano 19 września na Stadionie Leśnym, w trakcie Wielkiego Sąsiedzkiego Grillowania. Wydarzenie połączono z Festynem Integracyjnym.

Fundacja, która opiekuje się najbardziej poszkodowanymi osobami w naszym mieście i wybudowała dla nich DOM nieopodal Urzędu Miasta. Fundacja, która pomaga młodym niepełnosprawnym i uczy tolerancji - opisuje instytucję Prezydent Miasta Sopotu Jacek Karnowski.

Nasz Przyjazny Dom zaprasza wszystkich zainteresowanych na dzień otwarty, który odbędzie się w poniedziałek, 20 września. W programie, m.in. zwiedzanie domu, koncert zespołu „Remont Pomp” czy warsztaty muzyczne.

To także okazja, aby podziękować wszystkim, bez których „Przyjazny” nie mógłby powstać - informuje Izabela Heidrich, Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sopocie. - Dom powstał z inicjatywy Fundacji Nasz Przyjazny Dom, w centrum Sopotu, w parku Herbstów, nieopodal budynku Urzędu Miasta. Swoje miejsce do życia znalazło tam 12 niepełnosprawnych intelektualnie, dorosłych osób. Mieszkańcy Domu spędzają czas razem – wspólnie gotują, tworzą, sprzątają, uczestniczą w warsztatach i zajęciach terapeutycznych. Pod okiem opiekunów uczą się samodzielności.

Zwiedzanie budynku odbędzie się w grupach. Około godziny 16.00 odbędzie się część oficjalna z udziałem zaproszonych gości, a od godz.17.00 Nasz Przyjazny Dom ponownie będzie można zobaczyć od wewnątrz. „Remont Pomp” zagra dwukrotnie – o 15.20 oraz po tuż po 17.00.

(Emil Bogumił)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%