Zamknij

Sopot: Nabór na Uniwersytet Trzeciego Wieku. Zapisy potrwają do końca miesiąca

09:30, 17.09.2021 Aktualizacja: 09:30, 17.09.2021
Skomentuj Fot. Sopocki Uniwersytet Trzeciego Wieku w Centrum Kształcenia Ustawicznego - Facebook Fot. Sopocki Uniwersytet Trzeciego Wieku w Centrum Kształcenia Ustawicznego - Facebook

Niespełna dwa tygodnie temu rozpoczęła się rekrutacja na sopocki Uniwersytet Trzeciego Wieku (UTW). Seniorzy zainteresowani udziałem w zajęciach mogą zapisywać się do końca tego miesiąca. Czekają na nich liczne warsztaty, wykłady i konwersatoria.

Zapisać można się w sekretariacie placówki, który jest czynny we wtorki i piątki w godzinach 9.00-14.00. Aby wziąć udział w naborze będzie nam potrzebna legitymacja emeryta/rencisty, a także dowód osobisty. Na miejscu będzie można dokonać spisu powszechnego w mobilnym punkcie spisowym.

- Ze względu na duże zainteresowanie i obostrzenia sanitarne, które nie pozwalają na grupowanie się zbyt dużej liczby osób przed sekretariatem, w portierni można zapisać się na konkretną godzinę wejścia do sekretariatu naszego UTW - informuje placówka w mediach społecznościowych.

Sopocki Uniwersytet Trzeciego Wieku działa przy Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sopocie na ul. T. Kościuszki 22/24.

Kto może zostać słuchaczem?

W zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku może uczestniczyć każda osoba starsza nieczynna zawodowo. Cykl kształcenia trwa tutaj dwa lata, a udział w zajęciach jest odnotowywany w indeksach wydawanych słuchaczom. Spotkania organizowane są regularnie według stałego tygodniowego planu.

Jakie zajęcia w tym roku?

W roku akademickim 2019/20 oferta obejmować będzie:

  • wykłady ogólne, które są skierowane do wszystkich słuchaczy - prowadzone są przez osoby związane ze światem nauki, kultury i sztuki,
  • wykłady kierunkowe - przeznaczone są dla słuchaczy zainteresowanych konkretną tematyką, odpowiadają wybranym kierunkom kształcenia:- filologiczno - historyczny,- społeczny,- psychologiczny,- ekologiczny,- profilaktyka zdrowia,
  • warsztaty artystyczne, na których słuchacze mogą rozwijać swoje talenty artystyczne, uczą się rysunku, grafiki i malarstwa pod okiem profesjonalistów.
  • warsztaty turystyczne, podczas których można poznać i zwiedzić cudowne zakątki naszego regionu,
  • warsztaty gimnastyczne, które służą przede wszystkim zachowaniu sprawności fizycznej naszych słuchaczy, w myśl zasady "w zdrowym ciele zdrowy duch". Warsztaty te odbywają się w rożnych formach. Mogą to być ćwiczenia na sali gimnastycznej, relaksacja lub ruch na świeżym powietrzu z wykorzystaniem tak modnej ostatnio techniki Nordic Walking.
  • warsztaty fotograficzne, przeznaczone są przede wszystkim dla osób, które lubią robić zdjęcia i chciałyby się nauczyć robić je dobrze, łączą się one także z późniejszą komputerową obróbką tych zdjęć,
  • warsztaty komputerowe to zajęcia odbywające się w nowoczesnych pracowniach komputerowych, podczas których słuchacze poznają zasady obsługi programu Word, Excel, PowerPoint, Photoshop oraz uczą się korzystać z poczty elektronicznej i zasobów Internetu,
  • warsztaty filmowe to spotkania fanów dobrego kina, które polegają na wspólnym oglądaniu filmu i późniejszej dyskusji na jego temat,
  • warsztaty gastronomiczne, nazywane także "Kuchniami świata" to wspaniała kulinarna podróż po całym świecie. Uczestnicy tych warsztatów spotykają się i wspólnie przygotowują potrawy charakterystyczne dla odległych regionów świata, każde spotkanie kończy się oczywiście degustacją przygotowanych specjałów,
  • warsztaty z historii sztuki - słuchacze poznają europejskie dziedzictwo kulturowe,
  • warsztaty językowe to odbywające się w małych grupach lekcje angielskiego, włoskiego, francuskiego lub niemieckiego, prowadzone przez doświadczonych lektorów,
  • nordic walking,
  • warsztaty relaksacyjne,
  • choreoterapię
  • literaturę muzyczną,
  • turystyka kulturowa,
  • gimnastyka umysłu
  • warsztaty „Malowanie na jedwabiu”
  • warsztaty „Praca ze szkłem” - zajęcia z witrażu, malowanie na szkle, projektowanie, obróbka i łamanie szkła.
  • Warsztaty „Projektowanie i wykonywanie biżuterii” (w zależności od inwencji studentów) ze srebra, mosiądzu, miedzi, drewna, bursztynu i innych kamieni.
  • Warsztaty „Podstawy sztukaterii z elementami renowacji, odlewnictwa” (formy gipsowe) zdobienie, polichromia, złocenie, podstawy renowacji mebli, uzupełnianie, sztukowanie, wybarwianie, konserwacja, wymiana tapicerki (politura, szelak).
  • Warsztaty „Salsa Solo” Zajęcia pełne pozytywnej energii, podczas których dbanie o ciało i kondycję to czysta przyjemność. Sekwencje ruchowe aktywizują całe ciało, pozwalając uczestnikom we własnym tempie rozruszać stawy i wzmocnić mięśnie. Krótkie choreografie rozwijają koordynację ruchową, dodają płynności i gracji. Latynoska muzyka dodaje witalności zachęca do akceptowania i cieszenia się swoim ciałem w tańcu.
  • Tańce Świata Wspólnie zatańczone choreografie z różnych stron świata pozwalają poznać i poczuć ducha tańca. Wspólny ruch w kole raz jest medytacją, raz opowieścią, a najczęściej zabawą, radością i energią. W programie zajęć znajdą się m.in. tańce izraelskie, bałkańskie, słowiańskie, irlandzkie, amerykańskie.
  • Arteterapia - terapia muzyką Muzyka nie tylko łagodzi obyczaje i poprawia samopoczucie. Dzięki muzykoterapii jesteśmy w stanie poprawić pamięć i koncentrację. Muzyka pozwala pobudzić pozytywne wspomnienia oraz złagodzić stres i napięcia. Dzięki zastosowaniu technik aktywnych angażujemy się fizycznie, poprawiamy koordynację, a techniki receptywne polepszą jakość naszego wypoczynku. Zajęcia są dostosowane do indywidualnych potrzeb i możliwości uczestników. Ale przede wszystkim jest to dobra zabawa i czas spędzony w miłej atmosferze.
  • Joga Zajęcia z jogi poprawiają samopoczucie i dodają sił witalnych. Praca z ciałem wzmacnia mięśnie i stawy oraz minimalizuje bóle pleców. Dzięki prostym ćwiczeniom zachowujemy równowagę i stabilizujemy oddech. Praktyka jogi bardzo pozytywnie wpływa na nasz umysł i uwalnia od stresu. Joga według metody Iyengara to przede wszystkim precyzja rozwijająca wytrwałość i koncentrację.
  • Sztuka podróżowania – konwersatorium. Na tych zajęciach będziemy opowiadać i rozmawiać o własnych podróżach (dużych i małych), ale też przyglądać się wędrówkom ludzi niezwykłych, którzy potrafili o nich mówić  w sposób szczególnie zajmujący. Będziemy także zastanawiać się nad znaczeniem podróży w życiu człowieka oraz rozważać ich rolę kulturotwórczą.
  • Historia literatury dla dorosłych - Historia literatury w szkole ograniczała się do poznawania najważniejszych twórców, dzieł i zagadnień. Nauczano jej głównie pod kątem wymagań maturalnych. Na zajęciach w UTW możemy sobie pozwolić na komfort niespiesznej wędrówki przez stulecia i przyglądania się dziełom oraz problemom w nich zawartym, niekoniecznie najważniejszym, ale tym, które z różnych powodów wydadzą się nam szczególnie ciekawe.

Źródło: UTW

Więcej informacji o trwającym naborze: kliknij i sprawdź

[ZT]9584[/ZT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu esopot.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%